12 Mayıs 2011 11:34

NATO bir kız çocuğunu öldürdü

Afganistan'daki NATO ve Afgan birlikleri ülkenin doğusundaki Nangarhar vilayetinde önceki gece düzenlediği baskında, bir polisle bir kız çocuğunu “yanlışlıkla” öldürüldü.NATO’dan yapılan açıklamada, NATO-Afgan ortak gücünün eyaletin Surh Rod bölgesinde bir Taliban liderine yönelik oper

NATO bir kız çocuğunu öldürdü

Paylaş

Afganistan'daki NATO ve Afgan birlikleri ülkenin doğusundaki Nangarhar vilayetinde önceki gece düzenlediği baskında, bir polisle bir kız çocuğunu “yanlışlıkla” öldürüldü.

NATO’dan yapılan açıklamada, NATO-Afgan ortak gücünün eyaletin Surh Rod bölgesinde bir Taliban liderine yönelik operasyonunda hedef alınan evden çıkan silahlı bir kişiyi vurduğu, daha sonra bu kişinin polis olduğunun anlaşıldığı belirtildi.

Birliklerin, evin tarafından koşarak çıkan ve silahlı olduğu sanılan bir kişiyi daha öldürdüğü, ancak bu kişinin de 12 yaşındaki bir kız çocuğu olduğu kaydedildi.

KUZEY KORE ELÇİLİĞİ VURULDU

Öte yandan Libya devlet televizyonu, Trablus'taki Kuzey Kore elçiliğinin NATO uçaklarının saldırısında tahrip olduğunu iddia etti.

El Cemahiriye televizyonu, başkentteki sivil ve askeri hedeflere yapılan NATO bombardımanında elçiliğin önemli derecede hasar gördüğünü duyurdu. Ancak haberde elçiliğin doğrudan vurulup vurulmadığı ve saldırının ne zaman yapıldığı konusunda bilgi verilmedi. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Esad rejimini desteklemek

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa