17 Haziran 2013 06:10

Şırnak'ta çözüm çadırına saldırı protesto edildi

Demokratik Özgür Kadın Hareketi (DÖKH) tarafından PKK güçlerinin geri çekilme sürecini izlemek amacıyla Şırnak'ın Balveren (Gundikê Melê) beldesinde kurulan "Demokratik çözüm çadırına" dün gece sabaha karşı saat 03.30 sularında Şırnak 23. Jandarma Tümen Komutanlığı ve Balveren Mill

Şırnak'ta çözüm çadırına saldırı protesto edildi

Paylaş

Düzenlenen baskında PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın posterleriyle çadırda asılı bulunan DÖKH'e ait pankart ve dövizlere el konuldu.

Çadırda nöbet tutan yurttaşlar, askerlerin 17 zırhlı tip aracın yanı sıra onlarca askerinde yaya olarak çadırın bulunduğu alana girdiklerini ifade etti. Baskın haberini alan BDP Şırnak İl, ilçe ve belde örgütlerinin yanı sıra yüzlerce yurttaş çadırın bulunduğu alana gitti. Alana gelen kitle, burada basın açıklaması yaparak, baskını kınadı.

Açıklamayı yapan BDP Şırnak İl Eş Başkanı Hami Akti, çadırı sahiplenen yurttaşlara teşekkür ederek, "Gece saat 3.30'da Türk ordusuna ait askerler çadırımıza baskın yaparak, bayrak ve flamalarımıza el koydular. Onların bu tavrını kınıyoruz. Bu da çözümü iyi değerlendirmedikleri anlamına geliyor. Yarın saat 10.00'da tüm Şırnak ve Botan halkını buraya gelerek 'Demokratik Çözüm Çadırına' sahip çıkmaya çağırıyoruz. Bütün yurttaşlarımızın seferberlik ruhuyla çadırına sahip çıkmasını bekliyoruz" dedi. (Şırnak/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Çözüm sürecindeyiz ama durumumuz değişmedi

SONRAKİ HABER

Yorum Basın Yayın işçileri ücretlerini istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa