12 Mayıs 2011 08:15

SGK fazladan yaptığı ödemeyi 24 ayda tahsil edecek

SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK), Kurum çalışanlarının kasıtlı veya kusurlu davranışı, ihmali, dikkatsizliği ve bilgisizliği gibi sebeplerden kaynaklanan yersiz ve fazla ödemelerin tahsilatını 24 ay içinde gerçekleştirirse, yanlış ödemede bulunduğu kişiden faiz almayacak. Süre daha önce 3 aydı.Resmi Gazetede yayımlanarak yü

SGK fazladan yaptığı ödemeyi 24 ayda tahsil edecek

Paylaş

SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK), Kurum çalışanlarının kasıtlı veya kusurlu davranışı, ihmali, dikkatsizliği ve bilgisizliği gibi sebeplerden kaynaklanan yersiz ve fazla ödemelerin tahsilatını 24 ay içinde gerçekleştirirse, yanlış ödemede bulunduğu kişiden faiz almayacak. Süre daha önce 3 aydı.

Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğe göre, ilgililerin kasıtlı ve kusurlu davranışları dışında kalan, Kurum çalışanlarının kasıtlı veya kusurlu davranışı, ihmali, dikkatsizliği ve bilgisizliği gibi sebeplerden kaynaklanan yersiz ödemeler, sayılan sebeplerin tespit edildiği tarihten geriye doğru en fazla beş yıllık süre içinde yapılan ödemeler, borcun ilgiliye tebliğ edildiği tarihten itibaren 24 ay içinde ödendiği takdirde faizsiz; 24 aylık sürenin dolduğu tarihten sonra yapılacak ödemeler, bu sürenin dolduğu tarihten itibaren hesaplanacak olan kanunî faizi ile birlikte tahsil edilecek. Bir önceki yönetmelikte süre 3 ayla sınırlıydı. (ANKARA)

ÖNCEKİ HABER

Adliye önünde Kürtçe şarkı ile protesto

SONRAKİ HABER

YSK, sandık kurullarının görev ve yetkilerinde değişikliğe gitti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa