TEB, bilimsel eczacılığın 172’nci yılını kutluyor

TEB, bilimsel eczacılığın 172’nci yılını kutluyor

Türk Eczacıları Birliği(TEB), temsilcisi olduğu yaklaşık 30 bin eczacı ile birlikte bilimsel eczacılığın 172’nci yılını kutluyor. TEB, 2011 yılı Eczacılık Haftası temasının ise, “Antibiyotik Direnci ve Akılcı Antibiyotik Kullanımı” olacağını belirtti.TEB’den yapılan açıklamaya göre, bilimsel eczacılığın kuruluş yı

Türk Eczacıları Birliği(TEB), temsilcisi olduğu yaklaşık 30 bin eczacı ile birlikte bilimsel eczacılığın 172’nci yılını kutluyor. TEB, 2011 yılı Eczacılık Haftası temasının ise, “Antibiyotik Direnci ve Akılcı Antibiyotik Kullanımı” olacağını belirtti.

TEB’den yapılan açıklamaya göre, bilimsel eczacılığın kuruluş yıldönümünün 2009’dan bu yana bir hafta olarak belirli bir tema etrafında kutlandığı ifade edildi. 2011 yılı Eczacılık Haftası’nın teması ise, “Antibiyotik Direnci ve Akılcı Antibiyotik Kullanımı” olacağının belirtildiği açıklamada, yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada ciddi bir halk sağlığı sorunu haline gelen bilinçsiz antibiyotik kullanımı konusunda tüm topluma belirli mesajlar vermek istediklerini söyleyen TEB, “Bu amaçla gerek eczanelerimiz gerekse iletişim kanalları aracılığı ile tüm toplumu bilgilendirmeyi hedefliyoruz. Sağlık çalışanlarını, sağlık hizmet sunucularını ve sağlık hizmetinden faydalananları kısacası herkesi; çocuklarımıza daha sağlıklı bir gelecek kurmak için birlikte sorumluluklarımızın farkına varmaya davet ediyoruz” dedi.

TEB, bilimsel eczacılığın 172. yılını Ankara’da yapacağı bir dizi etkinlik le kutlayacak. Ankara’da başlayacak olan etkinlikler çerçevesince bir de, "Benim Eczacım" Kısa Film Yarışması Ödül Töreni düzenlenecek. (ANKARA)

www.evrensel.net