Taraftara saldırı ve gözaltı

Taraftara saldırı ve gözaltı

GEZİ Parkı’nda yaşanan olaylarla ilgili tüm taraftar gruplarından görüş alarak sayfayı zengileştirme ve her alana yapılan saldırı deşifre etme kararı almıştık. Kararımız doğrultusunda rehberimizi açarak taraftar gruplarının liderlerini, sözcülerini aramaya başladık. Bir çoğunun telefonu kapalıyken bazılarını polisin saldır

GEZİ Parkı’nda yaşanan olaylarla ilgili tüm taraftar gruplarından görüş alarak sayfayı zengileştirme ve her alana yapılan saldırı deşifre etme kararı almıştık. Kararımız doğrultusunda rehberimizi açarak taraftar gruplarının liderlerini, sözcülerini aramaya başladık. Bir çoğunun telefonu kapalıyken bazılarını polisin saldırı esnasında aramış bulunduk. İlerleyen saatler de ise ulaştığımız taraftarlar, can havli ve acıyla soru sormamızı dahi beklemeden öfkelerini kinlerini döktüler.

Adana Demirspor’dan bir taraftar, yapılanların insani olmadığını söylerken bu talimati veren ve uygulayanları insanlıktan çıkmış olarak yorumladı. Sesi kısılmış ve yorgun halde sesi gelen taraftarın çenesinin titrediği açık, gözleri doluyor. Nefret ettiğini hiç çekinmeden söylüyor. Çünkü TOMA’dan atılan suyun su olmadığına emin üzerimize kimyasal sıktılar diyor.

Beşiktaş taraftarı ilk günden beri direnişin en ön saflarında durmaya devam ediyor. Çarşı’ya yapılan ev baskınlarını ve gözaltılarını sorma niyetindeyiz ancak bizim sorumuzu beklemiyorlar. Direk konuya girerek bize yapılan ev baskınları doğru noktada olduğumuzun göstergesidir diyorlar.

Beşiktaş’tan Cem Yakışkan ve Çarşı’nın pankartlarını yazan Erol Özil’in gözaltına alınmasını ve şu anki durumunun ciddiyetini öğrenmek istiyoruz, tepki devam ediyor. Çarşı kurucularının evleri basılıyor, arama yapılıyor açık, legal bir taraftar grubuyuz diyerek tepki gösteriliyor. Geçtiğimiz günlerde bıçaklanan Bülent Ergenç’in evine Terörle Mücadele’den karakola gelmesi istenmiş sorusu ise yarıda kalıyor ve öfkeyle sel olan cümleler geliyor peş peşe.

Öte yandan Çarşı Grubu'ndan onlarca kişinin gözaltına alındığı iddia ediliyor. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net