11 Mayıs 2011 14:25

Abdullah Levent Tüzel’e destek artıyor

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku İstanbul adaylarına destek artıyor. Hoçvan Dernekleri Federasyonu yöneticileri dün bir basın toplantısı düzenleyerek seçimlerde Blokun 3. Bölge adaylarından Abdullah Levent Tüzel’e destek vereceklerini açıkladı.  Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloku İstanbul 3. B&o

Abdullah Levent Tüzel’e destek artıyor

Paylaş

Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloku İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Abdullah Levent Tüzel dün bünyesinde 12 derneği barındıran ve yaklaşık 3 bin üyesi olan Hoçvan Dernekleri Federasyonu’nu (Hoç-Fed) ziyaret etti. Burada konuşan Hoç-Fed Başkanı Güven Yılmaz, “Demokrasiden, özgürlükten yana bir kurum olmamız nedeniyle tutumumuzu göstermemiz gerekiyordu. Emekten, demokrasiden, barıştan yana olan diğer demokratik kitle örgütleri de  tutumlarını açıklama konusunda çekimser davranmamalıdır” şeklinde konuştu. “Ülkemiz çok ciddi baskı ve sıkıntılar yaşadı. Üzerimizde hayalet gibi dolaşan 12 Eylül Anayasasının tasfiye edilmesi, sorun ve sıkıntıların giderilmesi için, demokrasi için bedeller ödemiş, kendini kanıtlamış şahsiyet ve kurumların desteklenmesi önemli” diyen Yılmaz, seçimlerde federasyon olarak Tüzel’i ve Blok’u desteklediklerini söyledi.

Daha sonra söz alan Abdullah Levent Tüzel ise örgütlenmek için bir araya gelmenin önemine dikkat çekerek, “Sendikalar, inanç çevreleri ve kitle örgütlerinin seçim sürecinde tartışarak bir karar vermeleri çok önemli. Siyaset belli çevrelere, yönetici takımına bırakılamaz. Bunu değiştirmemiz gerekiyor. Parlamentodaki güç birliği halkın sesi olacağı gibi bu sesi derneklerle, sendikalarla, emek ve kitle örgütleriyle bir halk hareketine dönüştürmek zorundayız” şeklinde konuştu. Tüzel daha sonra federasyon bünyesindeki dernek başkanlarıyla bir süre sohbet etti. Daha sonra kalabalık bir heyetle Esenyurt Saadetdere Mahallesi esnafını ziyaret eden Tüzel, esnafların sorunlarını dinledi ve desteklerini istedi.

BİSMİL’LE İSTANBUL’U BİRLEŞTİRMEK İÇİN...

Aynı gün Avcılar’da seçim bürosu açılışları da gerçekleştiren Abdullah Levent Tüzel daha sonra BDP Eş Genel Başkan Yardımcısı  Osman Ergin’le birlikte Diyarbakır Bismil İlçesi ve Köyleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde düzenlenen toplantıya katıldı. Dernek Başkanı Hasan Şen’in Kürtçe yaptığı açılış konuşmasından sonra söz alan  BDP Eş Genel Başkan Yardımcısı  Osman Ergin “Bismilliler 3 gün önce Bismil’de dört evladını toprağa verdi. Anne ve babaların Bismil’de yaşadıklarını dile getirmek zordur. AKP’nin ırkçılığı MHP ve CHP’yi aratmıyor” dedi. 12 Haziran seçimlerinin Bismil için Bismil’in özgürlüğü için anlamlı olduğunu belirten Ergin, Blokun asıl hedefinin özgürlük mücadelesinde Amed’le İstanbul’u birleştirmek olduğunu söyledi. Ergin’den sonra söz alan Tüzel , “Seçim sürecinin daha başında İbrahim Oruç kardeşimizi kaybettik. Bunların bir daha yaşanmaması için bir araya geldik” dedi. Tüzel, AKP’nin savaşta ısrar eden politikalarını eleştiren Tüzel, “Özgürlük ve barışın gerçek savunucuları olan sizlerin verdiği bu mücadelenin emek mücadelesiyle birleşmesi çok önemlidir” dedi. Tüzel tüm halkı seçim çalışmalarına katılmaya çağırdı. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

DOĞA ŞİMDİLİK SESSİZ!

SONRAKİ HABER

Bulgaristan'da grip salgını, 600 okulda eğitime ara verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa