AKP adayı Mehmet Şimşek Hasankeyf

AKP adayı Mehmet Şimşek Hasankeyf'te protesto edildi

Doğa Derneği üyeleri ve çok sayıda yurttaş, seçim çalışmaları kapsamında NTV'nin yapacağı canlı yayına katılmak üzere Hasankeyf'e giden AKP'li Mehmet Şimşek'i protesto etti.Batman'da NTV'nin canlı yayınına katılmak ve seçim çalışmalarını sürdürmek için Hasankeyf'e giden AKP ada


Batman'da NTV'nin canlı yayınına katılmak ve seçim çalışmalarını sürdürmek için Hasankeyf'e giden AKP adayı Mehmet Şimşek, Doğa Derneği üyeleri ve birçok yurttaş tarafından protesto edildi. Türkçe ve İngilizce "Dünya mirası yok olmasın" pankartları taşıyan grup, AKP karşıtı slogan attı. Protestocu grup korumalar tarafından uzaklaştırılırken, Şimşek Hasankeyf'ten ayrılırken göstericiler tekrar, pankartlar ve sloganlarla protesto eylemini sürdürdü.

Kısa bir açıklama yapan Doğa Derneği Hasankeyf Kampanya Sorumlusu Derya Engin, "Bakan Hasankeyf'i ziyarete gelmiş. Seçim çalışmaları için sık sık buraya geliyor ve burayla ilgili sözler veriyor fakat bunların hepsi seçim propagandası. Çünkü yeni evlerle ya da barajın getirecekleri ile ilgili değil barajsız bir Hasankeyf için, Hasankeyf'in yok olmaması bu tarihi ve kültür mirasının yok olmaması için aslında sözler verilmesi gerekiyor. 12 Haziran seçimlerinde gereken cevabı vereceğiz" diye konuştu. (BATMAN/DİHA)

www.evrensel.net