Sağlıkta şiddette cezalar ertelendi

Sağlıkta şiddette cezalar ertelendi

Antep’te 5 aile hekiminin maruz kaldığı şiddet olayları sonrasında açılan 5 ayrı davada şahıslara para ve hapis cezası verildi.Şahinbey Burç Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli aile hekimine sözlü hakaret ettiği iddia edilen hasta yakınına, 5 yıl içerisinde herhangi bir suç işlerse 10 ay hapis cezası, Şehitkamil 13 no

Antep’te 5 aile hekiminin maruz kaldığı şiddet olayları sonrasında açılan 5 ayrı davada şahıslara para ve hapis cezası verildi.
Şahinbey Burç Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli aile hekimine sözlü hakaret ettiği iddia edilen hasta yakınına, 5 yıl içerisinde herhangi bir suç işlerse 10 ay hapis cezası, Şehitkamil 13 nolu Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli aile hekimini kasten yaralama suçundan dolayı hasta yakınına 5 yıl içinde herhangi bir suç daha işlerse 5 ay hapis cezası verildi.

İslahiye 1 nolu Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli aile hekimine sözlü hakaret eden hasta yakınına 5 yıl içinde herhangi bir suç daha işlerse 7 bin 80 TL para cezası, yine aynı sağlık merkezinde aile hekimine sözlü hakaret eden hasta yakınına 5 yıl içinde herhangi bir suç daha işlerse 2 bin TL para cezasına verildi.

Şahinbey Serinevler Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli aile hekimine sözlü hakaret eden edilen hasta yakınına ise 7 ay hapis cezası verildi. (Antep/CİHAN)

www.evrensel.net