Polis, protesto yapılmadan saldırdı

Polis, protesto yapılmadan saldırdı

LONDRA’da polis, kent merkezinde bir eve düzenlediği baskında G8 zirvesini protesto eylemleri planladıkları öne sürülen bir grubu gözaltına aldı.Öğle saatlerinde gerçekleştirilen baskına 100 polisin katıldığı, gözaltına alınanların sayısının da 32 olduğu bildirildi. Kent merkezindeki Oxford ve Regent caddelerinde de kü

LONDRA’da polis, kent merkezinde bir eve düzenlediği baskında G8 zirvesini protesto eylemleri planladıkları öne sürülen bir grubu gözaltına aldı.

Öğle saatlerinde gerçekleştirilen baskına 100 polisin katıldığı, gözaltına alınanların sayısının da 32 olduğu bildirildi. Kent merkezindeki Oxford ve Regent caddelerinde de küçük gösteriler düzenlendi. “G8’i durdurun” adlı grup, Kuzey İrlanda’da gelecek hafta yapılacak zirveyi protesto amacıyla “Kapitalizm Karşıtı Karnaval” temalı bir eylem planlıyordu. Soho’daki Beak Caddesi’nde bulunan eve “arama emriyle” giden polis, “Eylemcilerin elinde silah bulunduğu ve suç işlemeye hazırlandıkları yönündeki ihbar üzerine” baskın düzenlendiğini açıkladı.

Polis, kent yöneticileriyle iş birliği yaptıklarını ve işyerlerine olası eylemler konusunda uyarılarda bulunduklarını da açıkladı.
(DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net