11 Mayıs 2011 10:56

EMEP adayları eğitimcilerle buluştu

Emek Partisi Kayseri milletvekili adayları Eğitim Sen’i ziyaret etti. Eğitim-Sen Kayseri Şube lokalinde gerçekleştirilen ve 100’e yakın eğitimcinin katıldığı toplantıda adaylar neden EMEP’ten aday olduklarını anlattı. EMEP adayları Emek, Demokrasi ve Özgürlük Blokunun aday göstermediği tüm illerde düzen partilerine karşı

EMEP adayları eğitimcilerle buluştu

Paylaş

Toplantıda ilk sözü alan Emek Partisi İl Başkanı İsmet Gümüşoluk Türkiye’nin seçimlere 2 blokla girdiğini belirterek, “Bunlardan biri, ülkenin temel sorunları konusunda aynı düşünen AKP,CHP,MHP blokudur. Bu blok, emekçilerin sorunlarında da, Kürt sorununda da, Alevilerin talepleri konusunda da, NATO, AB, ABD ilişkileri konusunda da aynı düşünmektedir. Kaldı ki hepsi, Libya’ya müdahale konusunda NATO teskeresine evet oyu kullandılar” dedi. Gümüşoluk, partilerinin ise, Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku içerisinde olduğunu ve antidemokratik seçim yasaları nedeniyle bir çok bölgede bağımsız adaylarla seçime girdiklerini söyledi. Kayseri’de ise blok bileşenleri tarafından Emek Partisinin destekleneceğini söyleyen Gümüşoluk, AKP,CHP ve MHP’nin Meclis dışında bırakmak istediği tüm kesimlerin EMEP milletvekili aday listelerinde yer aldığına değindi.

Daha sonra söz alan milletvekili adaylarından Organize Sanayi Bölgesi İşçisi Metin Yıldız, kendisinin iki dönemdir AKP üyesi olduğunu ancak işçi olarak yaşadığı sorunlar sonrasında yalnızca Emek Partisinin kendisi ile birlikte mücadele ettiğini bu nedenle de AKP’den istifa ederek Emek Partisi ile buluştuğunu söyledi. AKP’nin emekçileri kandırdığını anlatan Yıldız, “Biz dilimiz döndüğünce halkımıza bunları anlatmak için aday olduk. Bundan önceki seçimlerde okuma yazma bilmeyen yaşlılar seçim günü bana sorarlardı, ‘Kime oy verelim?’ diye. Ben de ‘Ampule basın’ derdim. Şimdi ‘Çarka basın’ diyorum” dedi.

Diğer aday Emekli Hemşire Afet Erdoğan ise yıllarca KESK içerisinde mücadele ettiğini, parasız ve nitelikli sağlık hizmetinin en temel insani haklardan olduğunu söylediği konuşmasında, talepleri için yıllarca mücadele edenlerin, seçimlerde de bu taleplerine oy vermeleri gerektiğini söyledi.

Adaylardan Ev Kadını Aynur Öner ise “Emek Partisi ile tanışmadan önce bir ev hanımıydım. Sadece ev işleri ile ilgilenirdim. Şimdi bir şeyleri değiştirebileceğimizi görüyorum. Birbirimize güvenmeliyiz, o zaman seçim barajlarını da aşmasını biliriz” dedi.

Yine bir Organize Sanayi Bölgesi işçisi olan Aday Bülent Gülcemal ise “Bazılarınız Emek Partisinin tanınmayan bir parti olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak şunu unutmayın, Emek Partisi Organize Sanayi Bölgesi’nde işçiler tarafından gayet iyi tanınıyor. Çünkü Emek Partisi sadece seçimlerden seçimlere işçilere gitmiyor, her dönem işçilerle birlikte. EMEP’in Kayseri’den alacağı oy, patron düzenini en çok korkutacak oydur” dedi.

Emek Partisi yöneticileri ve adaylar aynı gün Evciler Kasabası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine de ziyarette bulundu. Dernek gençliği ve üyeleri ile toplantı gerçekleştirilirken, Dernek Başkanı Muzaffer Aybar, “Seçimlerden daha önemli olan şey, bizlerin kendimizi irade olarak ortaya koymamız ve mücadele etmemizdir” dedi. (Kayseri/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Bozlak: Blok mücadele merkezi olacak

SONRAKİ HABER

İsveç’te "Müslümanlar teröristir" diyen kişiye nefret suçu cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa