03 Haziran 2013 11:00

MESAM’da istifalar gündemde

BAŞKANLIĞINI Sanatçı Arif SAĞ’ın yaptığı Türkiye Musıki Eser Sahipleri Meslek Birliği’nde (MESAM) istifalar art arda yaşanıyor. Ahmet Selçuk İlkan, Fatih Kısaparmak, Recep Ergül ve Amir Ateş Turhan Taşan, Mehmet Gümüş, Sanatçı Haluk Özkan, Dursun Karaca, Söz Yazarı Hülya Şenkul, Ali tekintüre ile Aranj&

MESAM’da istifalar gündemde

Paylaş

BAŞKANLIĞINI Sanatçı Arif SAĞ’ın yaptığı Türkiye Musıki Eser Sahipleri Meslek Birliği’nde (MESAM) istifalar art arda yaşanıyor. Ahmet Selçuk İlkan, Fatih Kısaparmak, Recep Ergül ve Amir Ateş Turhan Taşan, Mehmet Gümüş, Sanatçı Haluk Özkan, Dursun Karaca, Söz Yazarı Hülya Şenkul, Ali tekintüre ile Aranjör Osman İşmen ve Faruk Demir görevlerinden istifa ettiklerini açıkladılar.

TÜZÜK ‘SEÇİM’ DİYOR

İstifalarla ilgili ise sanatçı Recep Ergül bir açıklama yaptı. Ergül, açıklamasında meslek birliğimiz MESAM, kendi asli görevlerini yapamayacak duruma geldiğini iddia etti: “MESAM Yönetimi, gelinen noktada, üyelerinin hakkını korumaktan uzak, Kurumun tüzel kişiliğine zarar verecek duruma gelmiştir.
Mart 2012 Genel Kurulunda bizlere görev veren değerli MESAM Üyelerinin hakkını korumak, Kurumun Tüzel Kişiliğine zarar verilmesine engel olmak ve yeni bir yönetim oluşması adına istifa etmiş bulunmaktayız. İstifalarımızın, kurumumuz MESAM ve üyelerimizin haklarını korumaya yöneliktir  Bütün MESAM üyelerini  Kuruma sahip çıkmaya ve gelişmeleri yakından takip etmeye davet ediyoruz. MESAM’ın y Tüzüğe göre olağanüstü genel kurul’a gitmesi gerekiyor.”
(KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

KESK'in grevi yarın başlıyor

SONRAKİ HABER

Ersur Tekstil işçileri işsiz kalma kaygısı yaşıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa