Kılıç: Hayat tarzına müdahale vicdanları yorar

Kılıç: Hayat tarzına müdahale vicdanları yorar

Hükümetin alkol satışına sınır getiren düzenlemesi kamuoyunda büyük tepki çekerken, konuyla ilgili Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’tan da bir açıklama geldi.TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında gündeme dair, dün değerlendirmelerde bulunan Kılıç, “Bazı kesimlerin hayat tarz

Hükümetin alkol satışına sınır getiren düzenlemesi kamuoyunda büyük tepki çekerken, konuyla ilgili Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’tan da bir açıklama geldi.

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında gündeme dair, dün değerlendirmelerde bulunan Kılıç, “Bazı kesimlerin hayat tarzlarına yapılan müdahale yorgun vicdanları daha da yoruyor” dedi.

Kılıç, onay için Köşk’e gönderilen yasa tasarısı ile ilgili şöyle konuştu:
“Gerilim öfkeyi, öfke de nefret söylemini beslerken diyalog ve uzlaşma zeminini kaybediyoruz sokakta meydanda, okulda, trafikte, medyada hakim olan şiddet ve gerilim geleceğin Türkiyesi’nin en büyük tehlikesidir.
Siyasi ve sosyal tarihimiz anlamsız hayali yüklü düşüncelerle toplumun bazı kesimlerinin hayat tarzına yapılan müdahalelerin izleriyle doludur. Bunlara yeni halkalar eklemek yorgun vicdanları dahada yoruyor. Toplum vicdanı ikna edilmeden atılan adımlar demokratik hukuk devletinin sicilini bozmaktan başka bir sonuç doğurmadı.” (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net