Ankaralı sağlıkçılar şiddette karşı ayakta

Ankaralı sağlıkçılar şiddette karşı ayakta

ANKARA Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk acil servisinde çalışan Dr Semra İçöz bir hasta yakını tarafından bıçakla tehdit edildi. Dün gece 02.00’de yaşanan olayda Dr. Semra İçöz saldırıdan arkadaşlarının yardımı ile kurtulduğunu aktardı.Sağlıkçılar ise bugün hastane bahçesinde şiddete karşı

Sağlıkçılar ise bugün hastane bahçesinde şiddete karşı bir kez daha seslerini yükseltti.  Ankara Tabipler Odası (ATO) Türk Tabipleri Birliği (TTB) SES ve Türk Sağlık Sen üye ve yöneticileri de saldırıyı protesto etti. Eylemde konuşan ATO Başkanı Özden Şener, sağlıkta dönüşüm programından  vazgeçilmediği sürece şiddetin süreceğini söyledi. SES Ankara Şube Başkanı İbrahim Kara da  artık sağlıkçıların birlikte “yeter” deme zamanı olduğunu dile getirdi.

Türk Sağlık Sen Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman  Uysal, sağlıkçıların ekonomik sıkıntılar dahil artık can güvenliklerinin de olmadığını belirtirken, Asistan Doktor Betül Altan da, “halkın zor şartlarda hizmet veren sağlıkçılara sahip çıkmasını istedi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net