10 Mayıs 2011 08:55

Bine yakın MEB çalışanı zehirlendi

MİLLİ Eğitim Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı Beşevler Kampusü’ndeki Eğitim Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı’nda çalışan bine yakın bakanlık personeli dün yedikleri öğle yemeği sonrası zehirlenerek çeşitli hastanelere kaldırıldı.Ankara il Sağlık Müdürlüğünün resmi

Bine yakın MEB çalışanı zehirlendi

Paylaş

MİLLİ Eğitim Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı Beşevler Kampusü’ndeki Eğitim Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı’nda çalışan bine yakın bakanlık personeli dün yedikleri öğle yemeği sonrası zehirlenerek çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Ankara il Sağlık Müdürlüğünün resmi olarak verdiği rakama göre zehirlenen MEB personeli sayısı 624 olarak açıklandı. Eğitimsen Ankara 2 Nolu Şube Yöneticileri dün Talim ve Terbiye Başkanlık Kurulu yemekhanesi önünde toplanarak yaşanana tepki gösterdi.

Eğitimsen Ankara 2 Nolu Şube Sekreteri Çerkes Aydemir, zehirlenme olayının AKP iktidarının yeni bir skandalı olduğunu söyledi. Aydemir bin kişinin zehirlendiği skandala ilişkin yapılan tek açıklamanın “yemek numunelerinin Hıfzısıhha Başkanlığı’na gönderildiği ve konuya ilişkin inceleme başlatıldığı” şeklinde olmasını eleştirdi. Geçmiş yıllarda da bu tür olaylar yaşandığını vurgulayan Aydemir, yapılan açıklamanın olayın üstünü örtmeye yönelik olduğunun altını çizdi. Açıklamanın ardından sendika yöneticileri basının yemekhaneyi görüntülemesini istedi. Ancak güvenlik şefi basın mensuplarının içeri girmesine izin vermedi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Kadınların erkeklerden ‘İntikam’ı

SONRAKİ HABER

Mısır'da kum fırtınası 5 can aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa