'Susma haykır, turnikeye hayır'

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğü’nde çalışan emekçiler turnike uygulamasını oturma eylemiyle protesto etti.Turnikelerden topluca geçiş yapan SGK emekçileri, uygulamadan vazgeçilmediği takdirde iş yavaşlatma eylemi yapacak. BES’in çağrısını yaptığı ve yüzlerce em

Turnikelerden topluca geçiş yapan SGK emekçileri, uygulamadan vazgeçilmediği takdirde iş yavaşlatma eylemi yapacak. BES’in çağrısını yaptığı ve yüzlerce emekçinin katıldığı eyleme SGK’ya bağlı diğer işyerlerinden de destek geldi. “Susma haykır, turnikeye hayır”, “Rekabet değil, dayanışma” sloganları atan SGK emekçileri adına BES Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Fikret Aslan açıklama yaptı. Turnike ve performans uygulamalarının SGK emekçileri arasındaki dayanışmayı bozduğunu anlatan Aslan, bir çok emekçinin artan iş yükü nedeniyle psikolojik sorunlar yaşadığını söyledi.

Tüm baskılara karşın SGK emekçilerinin daha güçlü bir şekilde seslerini yükselteceklerini dile getiren Aslan, turnike uygulamasından vazgeçilmediği takdirde iş yavaşlatma eylemi yapacaklarını duyurdu. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net