22 Şubat 2011 14:00

N.Ç davası AHİM’e taşınıyor

MARDİN’de, 12 yaşındayken aralarında asker, memur, esnaf, öğretmenlerin de bulunduğu 33 kişi tarafından tecavüze uğrayan N.Ç.’nin davasının gerekçeli kararına itiraz eden avukatlar, davayı AHİM’e taşıyor.Gerekçeli kararda, 26 sanığa, N.Ç.’nin yaptığı fiilin kötülüğünü bildiği halde b

N.Ç davası AHİM’e taşınıyor

Paylaş

MARDİN’de, 12 yaşındayken aralarında asker, memur, esnaf, öğretmenlerin de bulunduğu 33 kişi tarafından tecavüze uğrayan N.Ç.’nin davasının gerekçeli kararına itiraz eden avukatlar, davayı AHİM’e taşıyor.
Gerekçeli kararda, 26 sanığa, N.Ç.’nin yaptığı fiilin kötülüğünü bildiği halde bunu devam ettirmesi nedeniyle ceza indirimlerine gidilmesi ve sanık olarak yargılanan iki kadına, ifittesiz bir yaşamı sürdürmelerinden ceza indirimlerinin uygulanmaması gibi ifadeler yer almıştı.
Mahkeme, 28 sanığa 1’er yıl ile 5’er yıl arasında hapis cezası verirken, A.A., S.A., D.A. ve R.A. adlı kişiler beraat etmişti. Davada yargılanan sanıklardan İ.K. ise, davaya katılmadığı gerekçesiyle dosyası davadan ayrılmıştı. (DİYARBAKIR)
 

ÖNCEKİ HABER

Orhan Çeker hakkında suç duyurusu

SONRAKİ HABER

Galatasaray, MKE Ankaragücü’nü 6-0’la geçti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa