Final heyecanı başlıyor

Final heyecanı başlıyor

BEKO Basketbol Ligi’nde play off yarı final heyecanı bugün başlıyor.Tofaş’ı seride 2-0 yenerek yarı finale kalmayı başaran Galatasaray Medical Park, zorlu rakibi Fenerbahçe Ülker’i 2 maçta da yenerek yarı finale yükselmeyi başaran Pınar Karşıyaka’yı saat 18.00’de Abdi İpekçi Spor Salonu’nda ağırlıyor.

BEKO Basketbol Ligi’nde play off yarı final heyecanı bugün başlıyor.
Tofaş’ı seride 2-0 yenerek yarı finale kalmayı başaran Galatasaray Medical Park, zorlu rakibi Fenerbahçe Ülker’i 2 maçta da yenerek yarı finale yükselmeyi başaran Pınar Karşıyaka’yı saat 18.00’de Abdi İpekçi Spor Salonu’nda ağırlıyor.
Fenerbahçe Ülker’i Abdul Wahab Aminu ve takımın 15.5’lik ortalamasıyla sayı lideri olan Robert Lee Dixon’ın iki maçta da çift hanelere çıkmasıyla geçmeyi başaran Pınar Karşıyaka’da koç Ufuk Sarıca, sarı kırmızılılar karşısında da bu ikiliye güveniyor. 4 numara pozisyonunda Ümit Sonkol ile etkili olan Karşıyaka, henüz 22 yaşındaki Can Maxim Mutaf’ın atletik ve istekli oyunuyla Ergin Ataman’ın öğrencilerine karşı üstünlük arıyor.
Ergin Ataman’ın Beşiktaş’tan da öğrencileri olan Ersin Dağlı ve Carlos Arroyo ile Galatasaray’da da başarılı işlere imza atan tecrübeli koçun İzmir ekibine karşı da en büyük kozu bu ikili. Pota altında ise genç oyuncu Furkan Aldemir ile etkili olan sarı kırmızılılarda Türkiye’yi en iyi tanıyan isimlerden biri olan Ender Arslan’ın eksta üçlükleri ve zaman zaman rakip pota altına girerek sayılar bulması sarı kırmızılıları seride 1-0 öne geçirebilir.
Öte yandan iki takım da deplasman maçlarına taraftar götüremeyecek.
(SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net