09 Mayıs 2011 08:18

Nüfusun 20 milyonu icrada

TÜDEF, Merkez Bankası verilerine göre 2006 yılından bu yana kredi kartı borcu nedeniyle aileleri ile birlikte icraya düşenlerin sayısının 20 milyon olduğunu açıkladı.Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkan Yardımcısı Ali Çetin, 5 yıl içinde 5 milyon kişinin kredi kartı borcu nedeniyle icraya-mahkemeye düşt&u

Nüfusun 20 milyonu icrada

Paylaş

TÜDEF, Merkez Bankası verilerine göre 2006 yılından bu yana kredi kartı borcu nedeniyle aileleri ile birlikte icraya düşenlerin sayısının 20 milyon olduğunu açıkladı.

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkan Yardımcısı Ali Çetin, 5 yıl içinde 5 milyon kişinin kredi kartı borcu nedeniyle icraya-mahkemeye düştüğünü, böylelikle aileleriyle birlikte toplam 20 milyon kişinin icra mağduru olduğunu kaydetti. Çetin, AKP iktidarının son beş yılında ülke nüfusunun yüzde 30’unun icraya düştüğünü, tüketicinin borç miktarının milli gelirin yüzde 6’sı oranında olduğunu ifade etti. AKP hükümetinin “zenginleştik” söylemlerinin gerçeği yansıtmadığını kaydeden Çetin, tersine tüketicilerin borcunun da icraya düşen tüketici sayısının da arttığını vurguladı.

Türkiye kamuoyu rakamların dilini anlamalıdır. Tüketicilerimiz, iktidar ve yandaşları karunlar kadar zenginleşirken 2 kilo mercimek, 2 torba kömür ile ‘sadaka ekonomisi’ yapanları, tüketicilerin sırtından köşeyi dönenleri, daha doğmamış çocukları bile binlerce dolar borçlandıranları iyi tanımalıdır” diyen Çetin, tüketicilerin 12 Haziran seçimlerini iyi değerlendirmeleri gerektiğini belirtti. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Enflasyon yüzde 6.4, gecikme faizi yüzde 50

SONRAKİ HABER

Arap Birliği Sekreteri: Suriye'nin üyeliği ülkelerin onayına bağlı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa