22 Şubat 2011 13:48

Uzel’de yeniden eylem başladı

İSTANBUL Topkapı’da bulunan Uzel Makine’den 2 yıl önce işten atılan 956 işçi patronun alacaklarını taahhüt ettiği zamanda ödememesi üzerine yeniden eyleme başladı.Fabrika önünde önceki gün aileleriyle birlikte toplanan işçiler, “Önder Uzel hesap verecek”, “Biz biz biz Uzelzedeyiz” sloga

Uzel’de yeniden eylem başladı

Paylaş

İSTANBUL Topkapı’da bulunan Uzel Makine’den 2 yıl önce işten atılan 956 işçi patronun alacaklarını taahhüt ettiği zamanda ödememesi üzerine yeniden eyleme başladı.
Fabrika önünde önceki gün aileleriyle birlikte toplanan işçiler, “Önder Uzel hesap verecek”, “Biz biz biz Uzelzedeyiz” sloganlarını attılar. Üyesi oldukları Türk Metal İstanbul 1 No’lu Şube yöneticilerinin de katıldığı eylem, işçiler alacakları ödenene kadar her pazar günü devam edecek.
İşçiler adına açıklama yapan Türk Metal İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Murat Salar, Uzel’de yaşanan süreçle ilgili bilgi verdi. İki yıl önce üyelerinin patronun işleri kötü gittiği için işten atıldığını, alacaklarının ödenmediğini hatırlatan Salar, o zaman işçilerin eylemi ve sendikalarının girişimiyle bir ödeme planı yapıldığını anlattı.
Kendilerinin ve işçilerin tüm iyi niyetlerine rağmen işçilerin alacaklarının ödenmediğini belirten Salar, patronun ödemeleri yapmaması nedeniyle işçilerin bir çok zorlukla karşı karşıya kaldığını söyledi. İşçilerin alacaklarının biran önce ödenmesini istediklerini ifade eden Salar, talepleri karşılanana kadar her pazar günü Uzel önünde olacaklarını bildirdi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Paksan Fabrikası işçileri greve hazır

SONRAKİ HABER

‘Rus uçakları İdlib’e hava saldırısı düzenledi’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa