21 Mayıs 2013 08:39

İzmir'de ayakkabı işçileri yürüdü

Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi’nde çalışan işçiler sorunlarını dile getirmek için yürüyüş yaptı.Ayakkabıcılar sitesinde çoğunluğu 3-4 kişilik atölyelerde büyük şirketlerin siparişlerini yetiştirmeye çalışan işçilerin çok azı sigortalı durumda.  Sağlıksız ağır şartlarda &cc

İzmir'de ayakkabı işçileri yürüdü

Paylaş

Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi’nde çalışan işçiler sorunlarını dile getirmek için yürüyüş yaptı.

Ayakkabıcılar sitesinde çoğunluğu 3-4 kişilik atölyelerde büyük şirketlerin siparişlerini yetiştirmeye çalışan işçilerin çok azı sigortalı durumda.  Sağlıksız ağır şartlarda çalışan, yılın 3-4 ayı da işsiz gezen, işçiler için bardağı taşıran damla Maliye'nin çalıştığı ufak dükkânları büyük şirketlerle aynı kefeye koyan vergi uygulamaları ve kesilen cezalar oldu.

Öğle arasında Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi Yönetim Biriminde toplanan işçiler site içerisinde yürüyüş yaparak attıkları sloganlarla sorunlarını haykırdı. Yürüyüşlerini Yönetim Binası önünde bitiren işçiler site yönetimi ile toplantı yaptı.

İşçiler site yönetiminin tavrının patron tavrından öteye geçmediğini belirterek yüzeysel çözüm önerileri sunulduğunu dile getirdi. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Bozdağ'dan '3 seçim' açıklaması

SONRAKİ HABER

Hrant Dink için etkinlik düzenlenecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa