Batı’da final zamanı

Batı’da final zamanı

“Kusura bakmayın ama çok güzel olmayacak.” Tim Duncan’ın bu sözlerle tanımladığı San Antonio Spurs-Memphis Grizzlies serisi başlıyor.Ligin en iyi hücum takımlarından biriyle (Spurs) en iyi savunma takımını (Grizzlies) karşı karşıya getiren seride saha avantajı  San Antonio’da olacak. İki takım arasında normal sezonda oyn

Ligin en iyi hücum takımlarından biriyle (Spurs) en iyi savunma takımını (Grizzlies) karşı karşıya getiren seride saha avantajı  San Antonio’da olacak. İki takım arasında normal sezonda oynanan 4 maçta her iki takım da kendi evlerindeki maçları kazanmıştı.
Gregg Popovich’in yönetimindeki Spurs, her ne kadar hücumuyla öne çıksa da gerektiğinde savunmada da “Memphisvari” işler yapabildiğini Golden State serisinde göstermişti.  Duncan’ın “Çok güzel olmayacak” derken de bunu kastettiği kesin. İzleyenleri sert ve savunmaların öne çıktığı bir seri bekliyor.
Tarihinde ilk kez playofflarda finale yükselen Grizzlies’e karşı San Antonio’nun en büyük avantajı kuşkusuz tecrübe. Tim Duncan, Tony Parker ve Manu Ginobili’li iskeletin sürüklediği Spurs, senelerdir zirveden inmedi.  En son 2007’de şampiyon olan Spurs, geçtiğimiz sezon Batı finalinde Oklahoma City Thunder’a elenmişti.
Grizzlies ise savunmasının  yanı sıra hücumda Marc Gasol ve Zach Randolph ile Spurs’ün uzunlarının başına bela olmayı planlıyor. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net