18 Mayıs 2013 11:44

Jackson’dan Jordan Kobe karşılaştırması

CHICAGO Bulls’la 6, Los Angeles Lakers’la 5 şampiyonluk kazanan NBA tarihinin en başarılı koçlarından Phil Jackson, yeni kitabında Michael Jordan ve Kobe Bryant’ı karşılaştırdı.Jackson, Hugh Delehanty ile birlikte kaleme aldığı ‘11 Yüzük: Başarının ruhu’ adlı kitapta, Jordan’ı Bryant’tan ayıran en önemli &ou

Jackson’dan Jordan Kobe karşılaştırması

Paylaş

Jackson, Hugh Delehanty ile birlikte kaleme aldığı ‘11 Yüzük: Başarının ruhu’ adlı kitapta, Jordan’ı Bryant’tan ayıran en önemli özelliğin liderlik becerisi olduğunu dile getirdi.
Jackson, “Jordan zaman zaman takım arkadaşlarına karşı acımasız olabilse de takımın duygusal iklimini kontrol etmede ve gücünü hissettirmede tam bir ustaydı.  Kobe ise buna çok uzaktı” dedi.
Jackson,  Jordan’ın Bryant’tan çok daha sert ve korkutucu bir savunmacı olduğunu dile getirdi. Jackson, iki oyuncunun hücumdaki becerilerini ise şöyle değerlendirdi: “Jordan hücumun kendisine gelmesini bekleme konusunda daha ustaydı. Kobe şutları girmediği zaman, ya da takımda işler yolunda gitmiyorsa bunu değiştirmek için oyunu zorlar, şansı dönene kadar şut atmaya devam eder. Jordan ise gününde değilse savunmaya, takımı oynatmaya, oyunun diğer yönlerine ağırlık verir.”
İki oyuncunun karakter özelliklerini de değerlendiren usta koç, Jordan’ın daha karizmatik ve sosyal olduğunu dile getirdi. Jackson ayrıca 2003 yılında Kobe Bryant hakkında çıkan tecavüz iddiaları sonrası  o sezon boyunca Bryant’a büyük bir kızgınlıkla baktığını, bunun sebeplerinden birinin kız kardeşinin de geçmişte cinsel saldırıya maruz kalması olduğunu söyledi. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Çekişmesiz pazar

SONRAKİ HABER

SES Adana Şubesi yeni binasının açılışını gerçekleştirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa