Nostaljik Tramvay  Rıfat Ilgaz için yol aldı

Fotoğraf: Evrensel

Nostaljik Tramvay Rıfat Ilgaz için yol aldı

Türk Edebiyatı’nın çınarı Rıfat Ilgaz’ın tüm eserlerini 100. yaşı sebebiyle Çınar Yayınları ile birlikte yeniden yayımlayan Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, yazarın doğum gününü özel bir etkinlikle kutladı. Rıfat Ilgaz’ın doğum günü olan 7 Mayıs’a özel olarak Ilgaz&rsquo

Kültür Yayınları Genel Koordinatörü Rengin Karan tramvay sefere başlamadan önce yaptığı konuşmasında Kültür Yayınları olarak Rıfat Ilgaz ve eserlerini yaşatmak, genç kuşaklara aktarmak üzere birçok etkinlik tertip edeceklerini belirtti. Karan ilk olarak Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları ve Çınar Yayınları ortaklığında; Ilgaz’ın tüm eserlerini yeniden bastıklarını, takip eden günlerde de farklı çalışmalar gerçekleştireceklerini kaydetti.

Karan’ın konuşmasının ardından başlayan tramvay seferi saat 14.00-16.00 saatleri arasında İstiklal Caddesi’ni renklendirdi. Orkestranın icra ettiği Hababam Sınıfı müziği İstiklal Caddesi sakinlerini neşelendirirken, Rıfat Ilgaz 100 yaşında tramvayına ilgi yoğun oldu. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net