17 Mayıs 2013 09:45

İşçi sağlığı için

PETROL-İŞ Sendikası, Deri-İş Sendikası ve İstanbul Kimya Mühendisleri Odası, iş cinayetleri ve iş kazalarına dikkat çekmek için ‘İş Sağlığı ve İş Güvenliği’ başlıklı karikatür yarışması düzenliyor. Yarışmaya katılmak isteyenler karikatürlerini 18 Mayısa kadar İstanbul Kimya Mühendisleri Odası Kadıköy&r

İşçi sağlığı için

Paylaş

GÜNDE 10 İŞÇİ ÖLÜYOR

Yarışmaya ilişkin gazetemize bilgi veren Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Özlem Kizir, her yeni güne işçi ölümü haberleri ile başlandığını belirterek “İstatistiklerin gösterdiği ve gösteremediği verilere göre ortalama olarak günde en az 10 işçi ölüyor, yüzlerce işçi ise yaralanıyor. Taşeron sistemi, daha fazla kâr hırsıyla işçilerin uzun saatler çalıştırılması gibi sebepler bu ölümlere davetiye çıkarıyor “dedi.

KARA MİZAHIN ETKİSİNİ KULLANACAĞIZ

İşçi sendikaları ve meslek odaları olarak yıllardır yaptıkları çeşitli çalışmalarla yaşanan iş kazalarına dikkat çekmeye çalıştıklarını ifade eden Kizir, “Petrol-İş ve Deri-İş Sendikaları ve Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak, kara mizahın güçlü etkisini de kullanarak, sesimizi farklı bir yoldan duyurmak amacıyla, “İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği” temalı bir karikatür yarışması düzenleme kararı aldık” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Dersim’de ihmal can alıyordu

SONRAKİ HABER

HDP’nin itirazına YSK’den ‘yazışmalı’ ret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa