Kürkçü: Başbakan kendini halife sanıyor

Kürkçü: Başbakan kendini halife sanıyor

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku’nun Adana ve Mersin adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor.Adana Bağımsız Milletvekili Adayı Murat Bozlak, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Seçim çalışması kapsamında kitle örgütlerini, siyasi partilere ziyaretlerde bulunan Bozlak ayrıca

Adana Bağımsız Milletvekili Adayı Murat Bozlak, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Seçim çalışması kapsamında kitle örgütlerini, siyasi partilere ziyaretlerde bulunan Bozlak ayrıca esnaf ziyaretleri ile Adanalıların sorunlarını dinledi. Bozlak, blok içinde yer alan EDP Adana İl Örgütünü ziyaret etti. EMEP ve BDP İl yöneticilerinin de katıldığı ziyarette ilk olarak söz alan EDP İl Başkanı İsmail Başaran,  Türkiye’nin çok önemli bir süreçten geçtiğini söyleyerek, “Halka dayatılan milliyetçi-ulusalcı, milliyetçi-muhafazakâr ikilemine karşı bizler halkın sesine, sorunlarına cevap verecek bir diğer yolu oluşturduk. Emek ve demokrasi güçleri olarak bu blokta yer aldık” diye konuştu. Denizleri anarak konuşmasına başlayan Murat Bozlak ise yaptığı konuşmada, kendisinin sadece BDP’nin adayı olmadığının altını çizerek, “Emek özgürlüğü için mücadele edenlerin, özgürlük ve demokrasi isteyenlerin adayıyım” dedi. Bu blok çalışmasına bir seçim işbirliği olarak bakmadıklarını dile getiren Bozlak, geleceği inşa etme yolunda kurulmuş bir ittifak olarak gördüklerini söyledi.

ANAYASA İÇİN KURUCU MECLİS

İnşaat Mühendisleri Odası’nda “Adana Küçük Millet Meclisi” hareketini Adana adaylarının tanıtıldığı toplantıya katılan Blokun Bağımsız Adayı Murat Bozlak, aralarında Türk-İş Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, DİSK Bölge Temsilcisi Kemal Aslan, KESK’e bağlı sendikaların şube yöneticiler, Adana Barosu’na bağlı avukatlarında bulunduğu katılımcıların sorularını cevapladı. Toplantıda Kürt sorunundan işçilerin ve emekçilerin sıkıntılarına, Adana’nın kendine has yapısı ile ilgili sıkıntılarına değinen sorulara cevap veren Bozlak, Türkiye’nin tüm bu sorunlarını çözümünün başında yeni bir anaysa hazırlanması gerektiğinin altını çizdi. Yeni oluşacak meclisin çok geçmeden bir kurucu meclis için adım atması gerektiğini aktaran Bozlak, “Anayasa çalışmalarını siyasi partilere bırakılmamalıdır. En geniş anlamda bir çalışma yapılmalı ve bir kurucu meclis için seçim yapılmalıdır” diye konuştu.

KÜRKÇÜ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Blokun Mersin adayı Ertuğrul Kürkçü Yenişehir ilçesine bağlı Menteş Mahallesi ile Akdeniz ilçesine bağlı Çay Mahallesinde seçim bürosu açtı. Açılışlara blok bileşenleri katıldı. Açılışlara binlerce kişi katıldı. Yağmura rağmen alanı terk etmeyen yurttaşlara seslenen Kürkçü, geçmişte yaşanan hileleri hatırlattı, halktan, seçim günü oylarına ve seçim sandıklarına sahip çıkmaları uyarısında bulundu. Ertuğrul Kürkçü, AKP Hükümetinin halkların başına bela olduğunu belirterek onları ikna etmeye çalışmayacaklarını iktidardan düşüreceklerini kaydetti. Sürdürülen politikalara açıkça karşı duracaklarının kaydeden Kürkçü, “Ondan dinden yana görünüşü, dindarlıktan bahsetmesi, kendilerini ikide bir bizim Halifemiz gibi göstermesi baştan sona yalandır. Erdoğan kendisini Halife sanıyor. Onların Kabe’si paradır, Amerika’dır. Onlara vereceğimiz en büyük ceza, bir daha iktidar yüzü göstermemektir. Kendisini sultan sanan bu adama ve yanındakilere sultan olmadıklarını göstereceğiz” dedi. (HABER MERKEZİ)
 

www.evrensel.net