10 Mayıs 2013 12:21

Hemşireler bugün Ankara’da

TÜRK Hemşireler Derneği (THD) üyesi hemşireler ülkenin dört bir yanından gelip bugün Ankara’da seslerini yükseltecekler. “Halkımızın Sağlığı, Mesleğimizin Geleceği İçin Yürüyoruz” adıyla saat 10.00’da Toros Sokak’ta buluşacak olan hemşireler, Abdi İpekçi Parkı’na yürüyecek.H

Hemşireler bugün Ankara’da

Paylaş

TÜRK Hemşireler Derneği (THD) üyesi hemşireler ülkenin dört bir yanından gelip bugün Ankara’da seslerini yükseltecekler. “Halkımızın Sağlığı, Mesleğimizin Geleceği İçin Yürüyoruz” adıyla saat 10.00’da Toros Sokak’ta buluşacak olan hemşireler, Abdi İpekçi Parkı’na yürüyecek.
Hemşireler başta, 56 saati geçen haftalık çalışma saatlerinin 40 saat olması, 3.5 lira olan nöbet ücretinin net 20 lira olması, olmak üzere bir dizi taleplerini dile getirecekler. Emekliliğe yansıyacak bir maaş ödeme sistemi ile maaşlarının mevcudun 1.5 katına çıkarılması, emekli hemşirelerin maaşlarının da mevcudun iki katına çıkarılması da hemşirelerin talepleri arasında.
Hemşirelik hizmetleri yönetmeliğinin uygulanması; ucuz emek gücünü getiren, düşük düzeyde eğitimle çok hemşire yetiştirme politikasından vazgeçilmesi; diploması hemşire olmayanlara, hemşirelik yaptırılmaması; yandaşlık yönünde baskısı uygulanmasına, yandaşlık karşılığı olarak vaatlerde bulunulmasına son verilmesi ve tehlikeli ve ağır işler kapsamına giren mekanlarda hizmet veren hemşirelerin de fiili hizmet zammından yararlandırılması talepleri de yine hemşirelerin mitinge taşıyacakları talepler arasında geliyor. (Ankara/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Sulukule’yi satışa çıkardılar!

SONRAKİ HABER

Seramik fabrikasında ücretlerini alamayan işçiler eylem yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa