ODTÜ ‘devrim’ için yürüdü

ODTÜ ‘devrim’ için yürüdü

Geleneksel olarak her yıl ODTÜ’de gerçekleştirilen Devrim Yürüyüşü dün akşam yapıldı.Bütün öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Derya Koca, devletin eskisinden daha saldırgan olduğunu, artan baskı ve şiddete karşı direnenlerin yeni bir süreç yarattığını söyledi. Bu sürecin 18

Bütün öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Derya Koca, devletin eskisinden daha saldırgan olduğunu, artan baskı ve şiddete karşı direnenlerin yeni bir süreç yarattığını söyledi. Bu sürecin 18 Aralıkta ODTÜ’de başladığını ve yayıldığını belirten Koca, 68 Kuşağının ODTÜ’deki silinmez miraslarından biri olan Devrim yazısının direnişin bir simgesi olduğunu belirtti.

Öğrenciler konuşmanın ardından, Rektörlük önündeki ana yoldan Devrim Stadyumuna yürüdü. “ODTÜ direniyor, devrime yürüyor” pankartı arkasından yürüyen öğrenciler, “Yaşasın devrim ve sosyalizm”, “Yaşasın ODTÜ direnişimiz” sloganlarını attı. ODTÜ İİBF Öğrencileri ise, “İktisaden ve idaren kapitalizmi mahvedicez” pankartı taşıdı.

Yürüyüşün ardından Devrim Stadını dolduran binlerce öğrenci, mumlarla sahaya “Devrim” yazdı. Daha sonra ise Grup Kibele ve Kardeş Türküler’in verdiği konserle binlerce kişi halay çekti. (AnkaraEVRENSEL)

www.evrensel.net