MESAM çalışanları grevde

MESAM çalışanları grevde

MESAM’da (Musuki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) örgütlü olan Sosyal-İş Sendikası toplusözleşme maddelerindeki anlaşmazlığın sürmesi nedeniyle grev kararı aldı.Yönetim kurulu başkanlığını Arif Sağ’ın yaptığı Cahit Berkay ve Fatih Kısaparmak gibi ünlü isimlerin yönetim kurulu üyesi olduğu MESAM iş yerin

MESAM’da (Musuki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) örgütlü olan Sosyal-İş Sendikası toplusözleşme maddelerindeki anlaşmazlığın sürmesi nedeniyle grev kararı aldı.

Yönetim kurulu başkanlığını Arif Sağ’ın yaptığı Cahit Berkay ve Fatih Kısaparmak gibi ünlü isimlerin yönetim kurulu üyesi olduğu MESAM iş yerinde yönetimin görüşmelerde sergilediği hiçbir şekilde uzlaşmaya yanaşmayan tutumu nedeniyle grev aşamasına geldiklerini açıklayan Sosyal-İş Sendikası, anlaşma sağlanamadığı taktirde 3 Haziranda grev kararını uygulamaya koyacaklarını ilan etti.

MESAM önünde yapılan basın açıklamasında konuşan Sosyal-İş İstanbul Şube Sekreteri Mahsun Turan, 49 esas 3 geçici olmak üzere toplam 52 maddeden oluşan sözleşme önerisinin 41 maddesinde anlaşma sağlandığını belirterek, ücretleri ve sosyal hakları düzenleyen 11 maddede ise anlaşma sağlanamadığını ifade etti. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net