05 Mayıs 2011 12:31

‘Aynı suçu biz de işliyoruz’

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü yüksek lisans öğrencisi Nejat Ağırnaslı’nın evinin basılması ve Ağırnaslı’nın Diyarbakır’a götürülmesi Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve öğretim üyeleri tarafından protesto edildi.Ağırnaslı’nın ders notlarına dahi ‘&oum

‘Aynı suçu biz de işliyoruz’

Paylaş

Ağırnaslı’nın ders notlarına dahi ‘örgüt dökümanı’ olduğu gerekçesiyle el konulması, öğrenciler arasında KCK operasyonunun Foucault ve Gramsci’ye kadar genişletilmesi yorumlarına yol açmıştı.

‘DÜN SEN, BUGÜN BEN, YARIN SIRA KİMDE’

Basın açıklamasının gerçekleşeceği yere doğru yürünürken ‘Cadı avına son’, ‘ Dün sen, bugün ben, yarın sıra kimde?’, ‘Beni de al’, sloganları atıldı. Pazartesi günü serbest bırakılan Nejat Ağırnaslı, çok sayıda yüksek lisans öğrencisi ve akademisyen de basın açıklamasında yer aldı. Yaklaşık iki yüz kişinin katıldığı eylemde yapılan açıklamada “aynı suçu biz de işliyoruz” denildi.

Boğaziçi Üniversitesi’nde önümüzdeki Çarşamba günü de Güney Meydan’da forum düzenlenecek. Forumda KCK davası, üniversite öğrencilerine yönelik baskı, yönetenlerin yönetilenle ilişkisi ve nasıl bir ülke istiyoruz gibi başlıklar tartışılacak. Halen hapiste bulunan ODTÜ öğrencisi Hüseyin Edemir ve geçtiğimiz yıl Van’da gerçekleşen Sosyoloji Kongresi’nde alınan Özcan Şimşek’in durumu da forumda konuşulacak konular arasında olacak. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İzmir Blok adayı Avcı'dan işçilere destek

SONRAKİ HABER

İDO ve BUDO'dan sefer iptalleri

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa