05 Mayıs 2011 12:04

Hasta kadını ölü ilan edip Yeşil Kart’ını iptal ettiler

Mardin’in Derik İlçesi’nde 77 yaşındaki Hafsik Tutmaz, tedavi olmak için gittiği hastanede Yeşil Kartı ve yaşlılık maaşının iptal edildiğini öğrendi. Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) nedenini öğrenmek için giden Tutmaz’a ‘Sen vefat etmişsin yaşamıyorsun’ yanıtı verildi. Tutmaz yaşadığını ispat edemez

Hasta kadını ölü ilan edip Yeşil Kart’ını iptal ettiler

Paylaş

Mardin’in Derik İlçesi’nde 77 yaşındaki Hafsik Tutmaz, tedavi olmak için gittiği hastanede Yeşil Kartı ve yaşlılık maaşının iptal edildiğini öğrendi. Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) nedenini öğrenmek için giden Tutmaz’a ‘Sen vefat etmişsin yaşamıyorsun’ yanıtı verildi. Tutmaz yaşadığını ispat edemezse tedavi edilmeyecek.

Kalp ve nefes darlığı yaşayan Tutmaz, tedavi olmak için Derik Devlet Hastanesi’ne gittiğinde Yeşil Kartı ve yaşlılık maaşının iptal edildiğini öğrendi. Tutmaz’ın oğlu Şehmuz Tutmaz durumu öğrenmek için SGK’ya gittiğinde, kendisine annesinin vefat ettiği bu nedenle Yeşil Kart’ının iptal edildiği söylendi. Derik Kaymakamlığı’na defalarca başvurmasına rağmen bir sonuç alamayan Şeyhmus Tutmaz, “Ben mevsimlik işçiyim annemin tedavi masrafları ayda 400 TL’dir. Bu masrafı karşılamam imkansız. Annem göz göre göre ölüyor” dedi. Konuşmakta güçlük çeken Hafsik Tutmaz ise “Parasızlık yüzünden ilaç alamıyorum. Allah canımı almadan devlet canımı alacak” dedi. (Mardin/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Yüksekova'da hayat durdu

SONRAKİ HABER

Meksikalı gazeteci Jose Rafael Murua Manriquez ölü bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa