05 Mayıs 2011 08:44

Deniz Gezmiş ve Mazlum Doğan anısına çözüm çadırı

Van'da 25 Nisan'da yapılan baskınla kaldırılan Demokratik Çözüm Çadırı yarın Deniz Gezmiş ve Mazlum Doğan anısına yeniden kurulacak.Van'ın Ehmedê Xanî Parkı'nda kurulan ve 25 Nisan'da polis baskını sonucu kaldırılan, Demokratik Çözüm Çadırı yarın kitlesel olarak tekrar kurulacak. Konuyla il

Deniz Gezmiş ve Mazlum Doğan anısına çözüm çadırı

Paylaş


Van'ın Ehmedê Xanî Parkı'nda kurulan ve 25 Nisan'da polis baskını sonucu kaldırılan, Demokratik Çözüm Çadırı yarın kitlesel olarak tekrar kurulacak. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan BDP Van İl Örgütü, yarın parkta kılınacak olan "Sivil Cuma Namazı"ndan sonra çadırın tekrar kurulacağını belirterek, bütün halkı çadır etrafında kenetlenmeye çağırdı.

Çadırın Deniz Gezmiş ve Mazlum Doğan anısına tekrar kurulacağının ifade edildiği açıklamada, "Yarın saat 12.00'da halkımızla birlikte Ehmedê Xanî Parkı'nda bir araya gelerek Cuma Namazı'nı kılacağız. Namazdan sonra halkımızla birlikte iki defadır el konulan çadırı tekrar kuracağız. Bizler çadırı idam edilen Deniz Gezmiş ve PKK'nin öncü kadrolarından olan Mazlum Doğan anısına kuracağız. Yarınki çadır eylemimiz bir yerde savaşta ısrar eden AKP zihniyetine de bir cevap olacaktır. Bunun için halkımıza çağrımız demokratik mücadelesini yükselterek, çadır etrafında kenetlenmesidir" denildi. (VAN)

ÖNCEKİ HABER

Havan mermisi Murat’ın canını aldı

SONRAKİ HABER

Çanakkale'de soğuk hava deposunda patlama: 1 işçi öldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa