22 Nisan 2013 07:34

‘Mayınlar temizlenmediği için ayağımı kaybettim’

Hakkari’nin Ördekli (Kotranis) köyünde koyunlarını otlatırken mayına basarak bacağını kaybeden Cemil Yiğit, “Mayınları temizlemeleri için yetkililere başvurmuştuk. Eğer o mayınları kaldırsalardı bacağımı kaybetmezdim dedi.BDP Hakkari il yöneticileri 19 Nisanda Ördekli (Kotranis) köyünde karakol yakınındaki mayına

‘Mayınlar temizlenmediği için ayağımı kaybettim’

Paylaş

Hakkari’nin Ördekli (Kotranis) köyünde koyunlarını otlatırken mayına basarak bacağını kaybeden Cemil Yiğit, “Mayınları temizlemeleri için yetkililere başvurmuştuk. Eğer o mayınları kaldırsalardı bacağımı kaybetmezdim dedi.

BDP Hakkari il yöneticileri 19 Nisanda Ördekli (Kotranis) köyünde karakol yakınındaki mayına basarak bacağını kaybeden Cemil Yiğit’i tedavi gördüğü Hakkari Devlet Hastanesinde ziyaret etti. BDP’lilere o gün yaşadıklarını anlatan Yiğit, “Ben köyde bulunan eski karakol civarında koyunlarımı otlatırken patlama oldu. Bir ayağımı kaybettim diğer ayağımda da çatlama meydana geldi. Daha önce orada mayın olduğuna dair köylüler olarak karakola müracaatta bulunmuş ve mayınların temizlenmesini istemiştik. Ancak mayınlar kaldırılmadı. Hiçbir yetkili ilgilenmedi. Bunun sonucunda bir ayağımı kaybettim. Mayınlı bölgeler temizlenmeli, yaylalar serbest bırakılmalı. Bunun sorumluluğu da devlete ve Türk Silahlı Kuvvetlerine aittir” dedi. (Hakkari/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Tutuklulardan Akil İnsanlara 'Bizi de dinleyin' çağrısı

SONRAKİ HABER

HDP’nin itirazına YSK’den ‘yazışmalı’ ret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa