21 Nisan 2013 10:27

Behzat Ç. ÖGB’yi affetmedi

ÜNİVERSİTELERDE öğrencilere şiddet uygulayan özel güvenlik görevlilerine bir eleştiri de Behzat Ç.’den geldi.Yeni bölümde üniversitede Rektör tarafından ‘pahalı yemek’ cezası verilen öğrenciler haklarını ararken güvenlik güçleri ile arbede yaşadı. Bu arbede sonucunda ise bir genç,

Behzat Ç. ÖGB’yi affetmedi

Paylaş

ÜNİVERSİTELERDE öğrencilere şiddet uygulayan özel güvenlik görevlilerine bir eleştiri de Behzat Ç.’den geldi.
Yeni bölümde üniversitede Rektör tarafından ‘pahalı yemek’ cezası verilen öğrenciler haklarını ararken güvenlik güçleri ile arbede yaşadı. Bu arbede sonucunda ise bir genç, Rektör’ün akrabası olan güvenlik şefi tarafından dövülerek öldürüldü. Emniyet Müdürü’nün arkadaşı olan Rektör ise olayın kapatılmasını rica etti. Ancak Behzat Ç. her zamanki gibi cinayetin peşini bırakmadı ve suçlular cezasını buldu.  Rektör’ün akrabası olduğu için işe alınan güvenlik şefinin namaz kıldığı sahneler ise akıllara AKP ve Cemaat’e yöneltilen ‘kadrolaşma’ eleştirilerini de akıllara getirdi.
Behzat Ç., ‘yüksek sesle’ eleştirilmesi tabu olan çoğu konu gibi son zamanlarda gündemde olan ‘Özel Güvenlik Terörü’ konusunu da gözünü budaktan sakınmadan işledi.
(MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Gazanfer Bilge anıldı

SONRAKİ HABER

Tank Palet’in özelleştirilmesine karşı Sakarya’da miting yapılacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa