‘Yaşlı da olsa çocuk da olsa gerekeni yapın’

‘Yaşlı da olsa çocuk da olsa gerekeni yapın’

Son dönemde gerçekleşen Devlet Başkanı Esad karşıtı gösterilerde öldürülen protestocuların sayısı 500'i aşarken Suriye ordusundan göstericilerin safına katılan bir asker, ‘yaşlıları ve çocukları da öldürün’ emri aldıklarını anlattı:Söz konusu asker. “Burada silahlı misiler olacağı s

Son dönemde gerçekleşen Devlet Başkanı Esad karşıtı gösterilerde öldürülen protestocuların sayısı 500'i aşarken Suriye ordusundan göstericilerin safına katılan bir asker, ‘yaşlıları ve çocukları da öldürün’ emri aldıklarını anlattı:

Söz konusu asker. “Burada silahlı misiler olacağı söyleniyordu ama biz silahlı bir grupla karşılaşmadık. Sadece sıradan göstericiler vardı. Bu kişiler, özgürlük ve demokrasi yanlısı sloganlar atarak, Beşar Esad rejiminin son bulması çağrısında bulunuyorlardı. Askerlerin göstericiler üzerine hiç bir neden olmadan ateş açması bizi de şaşırttı. Sonra hareket eden her şeye hatta yaşlı ve çocuklara ateş etme emrini aldık. Biz göstericilere iyice yaklaştıktan sonra silahlarımızı yere attık ve onlara katıldık. Diğer askerler bunu görünce bizim üzerimize de ateş açtılar. Arkadaşlarımdan biri omuzundan vuruldu. Ama onu yaralı olarak başka yere taşımayı başarabildik” dedi. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net