18 Nisan 2013 10:00

Anadolu Efes umudunu yitirmedi

ANADOLU Efes, Avrupa Ligi’nde son 4 ümidini sürdürdü.Son 16 turundan çıkmayı başardıktan son Yunan ekibi Olympiakos ile karşılaşan lacivert beyazlılar, Yunanistan’da iki maç kaybederek seride 2-0 geriye düşmüştü.İstanbul’da maça moralli başlayan Anadolu Efes, ilk çeyreği 19-17 önde kapattı.

Anadolu Efes umudunu yitirmedi

Paylaş

ANADOLU Efes, Avrupa Ligi’nde son 4 ümidini sürdürdü.
Son 16 turundan çıkmayı başardıktan son Yunan ekibi Olympiakos ile karşılaşan lacivert beyazlılar, Yunanistan’da iki maç kaybederek seride 2-0 geriye düşmüştü.
İstanbul’da maça moralli başlayan Anadolu Efes, ilk çeyreği 19-17 önde kapattı. İkinci çeyreğe 3 top kaybıyla başlayan Olympiakos’un hatalarını affetmeyen lacivert beyazlılar, peş peşe bulduğu sayılarla soyunma odasına 37-29 önde gitti.
Soyunma odasından da hızlı dönen Efes, üçüncü çeyrekte bir vites daha artırarak Jamon Gordon’un 7 asistiyle son periyoda 65-50 önde girdi. Son periyotta ise iki takım da ilk 4 dakikada skor üretmekte zorlandı. Savunmada sıkıntı yaşayan Efes’in zaaflarını iyi kullanan Olympiakos, farkı 9’a indirse de lacivert beyazlılar serbest atış çizgisine gelerek farkı korumayı başardı. Maçtan 83-72 galip ayrılan Efes durumu 2-1’e getirdi. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Yukarı Kaleköy’de ÇED başladı

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa