CHP’de ajan tartışması

CHP’de ajan tartışması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclisteki kapalı grup toplantısında, Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz’ın, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu için “CIA ajanı” suçlamasında bulunması hakkında “Gereğini yapacağım” dedi. Kılıçdaroğlu, grup başkan vekillerinden de tartışmaya iliş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclisteki kapalı grup toplantısında, Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz’ın, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu için “CIA ajanı” suçlamasında bulunması hakkında “Gereğini yapacağım” dedi. Kılıçdaroğlu, grup başkan vekillerinden de tartışmaya ilişkin rapor istedi.

Kılıçdaroğlu başkanlığında önceki gün toplanan CHP MYK’sinin gündeminde Uşak Milletvekili Yılmaz’ın, Tanrıkulu’na yönelik suçlamaları vardı. Kılıçdaroğlu da “Hiç merak etmeyin, elbette bir şeyler yapılmalı. Gereğini yapacağım. Hiçbir arkadaşımız ajan ya da benzer ifadelerle suçlanamayacak kadar değerlidir. Grup başkan vekili arkadaşlarımız da tam olarak nasıl bir ifade kullanıldığının tespitini yaparak bana iletecekler” dedi. (ANKARA)

www.evrensel.net