03 Mayıs 2011 08:48

‘Kübra bebeğin bedduası size yeter’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sağlık hizmetinde grev uygulamasına gidenler bu milletten beddua alırlar” sözlerine yanıt veren TTB Genel Sekreteri Feride Aksu Tanık, Başbakana geçtiğimiz aylarda açlıktan ölen 2.5 aylık Kübra bebeği hatırlattı. Tanık, “Kübra bebeğin bedduası müsebbiplerine yeter ve artar”

‘Kübra bebeğin bedduası size yeter’

Paylaş

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, Başbakanın grev yapan sağlıkçılara yönelik “Bu milletten beddua alırlar” sözüne geçtiğimiz aylarda açlıktan ölen 2.5 aylık Kübra bebeği hatırlatarak yanıt verdi.

TTB Genel Merkezde yapılan basın toplantısında konuşan TTB Genel Sekreteri Feride Aksu Tanık, 19-20 Nisandaki eylemlerini hiçbir hastayı mağdur etmeden, hastaların da desteğini alarak gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

Tanık, Sağlık Bakanı ve Başbakanın da grev ile ilgili yorumlarını “yürekleri kulakları sağır” diye değerlendirdi. Başbakanın “Sağlık hizmetinde grev uygulamasına gidenler bu milletten beddua alırlar ve iflah etmezler” sözüne yanıt veren Tanık, 2.5 aylıkken açlıktan ölen Kübra bebeği hatırlattı. Tanık, “Sağlık hizmetine ulaşamayan, ulaşsa bile nitelikli hizmet alamayan, aldığı sağlık hizmeti için sürekli fazla para ödemek zorunda kalan milyonlarca vatandaşın bedduasını bir yana koysak bile, daha birkaç ay önce Samsun’da açlıktan ölen iki buçuk aylık Kübra bebeğin bedduası müsebbiplerine yeter de artar” dedi. 

‘BAŞBAKAN BİZİ GÖRMÜŞ AMA…’

TTB Merkez Konsey Başkanı Eriş Bilaloğlu, Başbakanlık makamının Erdoğan’a “Çalışmak istemiyorsanız, çeker gidersiniz” sözünü söyleme hakkını vermediğini ifade etti. “Hiç kimse bir ülkenin yurttaşlarına çekip giderler diyemez, hiçbir pozisyon böyle dışlayıcı bir cümle kurma hakkını vermez” diyen Bilaloğlu, kendilerinin tüm eylemlerini çalışma isteği ile, daha nitelikli hizmet verme amacıyla yaptıklarını söyledi. 

‘BU İŞİN TEDAVİSİ GREVDİR’

Sağlık Bakanının “Doktora yönelik şiddetin artığı ile ilgili bir bilgi yok” şeklindeki açıklamasının bir politika ve tarzın sonucu olduğunu kaydeden Bilaloğlu, “Kafayı toprağa gömüp, oradan konuşmayı bırakmalılar” dedi. Bilaloğlu, böyle bir anlayışla yapılacak seçimlerin de sağlıklı olmayacağını dile getirdi. Bakanlıkla, yetkililerle ve YÖK’le çeşitli temaslarının olduğunu, bundan sonrada olacağını belirten Bilaloğlu, tüm bu yolların tükenmesi durumunda greve başvuracaklarını yineledi. Bilaloğlu “Bu işin tedavisi grevdir” dedi. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Mersin Serbest Bölge'de işçi kıyımı

SONRAKİ HABER

‘MEB, çocukları camiye götürmek için Nusrat-Der ile protokol imzaladı’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa