20 Şubat 2011 20:42

Gazeteciler Kadirli’de buluştu

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti  ve Konrad Adenauer Stiftung tarafından yerel basına yönelik olarak düzenlenen “Yerel gazetecilikte meslek içi eğitim” konulu seminer Kadirli’de yapıldı. Kadirli Gazeteciler Cemiyetinin organize ettiği seminere Osmaniye, K.Maraş, Andırın, G.Antep, Antakya, Adana, Ceyhan  ve Kozan’dan yaklaşık 120 ga

Gazeteciler Kadirli’de buluştu

Paylaş

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti  ve Konrad Adenauer Stiftung tarafından yerel basına yönelik olarak düzenlenen “Yerel gazetecilikte meslek içi eğitim” konulu seminer Kadirli’de yapıldı. Kadirli Gazeteciler Cemiyetinin organize ettiği seminere Osmaniye, K.Maraş, Andırın, G.Antep, Antakya, Adana, Ceyhan  ve Kozan’dan yaklaşık 120 gazeteci katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Kadirli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya, Kadirli’de günlük 6 gazete ve bir televizyon kanalının yayın yaptığını belirterek, özveriyle görevini yerine getiren yerel basın çalışanlarının ekonomik sorunları olduğunu söyledi. TGC Başkan Vekili Turgay Olcayto ise yerel basının lokomotif görevi üstlendiğini söyledi. Türkiye’de birçok meslektaşının cezaevinde ya da cezaevi tehdidiyle karşı karşıya olduğuna dikkati çeken Olcayto, bu durumu düzeltmesi gerekenlerin yasa yapıcılar olduğunu ifade etti.
Konuşmaların ardından oturum başkanlığını Osmaniye Valiliği Basın Yayın Müdürü Osman Turunç’un yaptığı ilk oturumda, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş, “Gazetecilerin Örgütlenmesinde Son Durum”, Vatan Gazetesi Genel Yayın Müdür Yardımcısı Atilla Güner, “Yazılı Basında Haberlerin Değerlendirilmesi” ve Anadolu Ajansı Fotoğraf Editörü Abdurrahman Antakyalı, “Haber Fotoğrafı Seçiminde Editör Tercihleri” konusunda birer sunum yaptı.
Yüksel Evsen’in başkanlığını yaptığı 2. oturumda Milliyet Gazetesi Yazarı Nail Güreli, “Yerel ve Yaygın basının Ortak Sorunları”, Türk Ceza Hukuku Derneği Genel Sekreteri Fikret İlkiz “Basın ve Hukuk” konulu birer sunum gerçekleştirdi.
Gazeteci Cezmi Yurtsever’in başkanlığını yaptığı 3. oturumda Dünya Gazetesi Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım “Türkiye’de Tarım Gazeteciliği” konularında söyleşi gerçekleşti.
4. oturumda Kozan Anadolu Ajansı ve TRT Temsilcisi Volkan Varan ile Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş “Medyada Planlama ve Görsellik” konulu sunum gerçekleştirdi. (Kadirli/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Erkek medyanın yan etkileri

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa