06 Nisan 2013 11:37

Atilla Dorsay’a saldırı

26 EKİM 2009’dan beri kapalı olan Emek Sineması’ndaki yıkıma bakmak için binaya giren sinema eleştirmeni Atilla Dorsay, inşaat güvenlik görevlileri tarafından saldırıya uğradı.Dorsay, olayı şöyle anlattı: “İstanbul Film Festivali kapsamında 13.00 seansında Atlas’ta gösterilen filmden çıktıktan sonra Emek Sinemas

Atilla Dorsay’a saldırı

Paylaş

Dorsay, olayı şöyle anlattı: “İstanbul Film Festivali kapsamında 13.00 seansında Atlas’ta gösterilen filmden çıktıktan sonra Emek Sineması’nın son halini görmek istedim ve tek başıma oraya gittim. Emek’in kapısında yıkıntılar vardı. Eski Komedi Tiyatrosu tarafındaki kapının açık olduğunu gördüm ve içeriye girdim. Arkamdan bazı adamlar geldi. Seslendiler, dışarı çıkarmaya çalıştılar. Sinemanın durumunu görmek için durmadım, gidebildiğim kadar gittim. Gördüğüm şey şu, Emek tam bir harabe haline gelmiş. Sadece koltuklar değil her şey yıkıntıydı. İçlerinden iri yarı sakallı bir adam boğazıma sarıldı, itip kalkmaya başladı. Bari bir de yumruk at, tokat at dedim. Herhalde o sırada içlerinden biri beni tanımış olacak ki, durdu. Ama değişen bir şey olmadı, beni yaka paça dışarı attılar.” (KÜLTÜR SERVİSİ)


EMEK EYLEMİNE KATILIM ÇAĞRISI

İSTANBUL Film Festivali’nin açılışını yapmak ve Emek Sineması’ının yıkımını protesto etmek için geçtiğimiz hafta sonu Yeşilçam Sokak’ta bir araya gelen sinemaseverler bu pazar Taksim’den Emek Sineması’na yürüyecek.

Emek Bizim İstanbul Bizim Platformu’ndan yapılan açıklamada, yarın saat 16.00’da Taksim Tramvay Durağı’nda buluşma çağrısı yapıldı. Buluşmanın ardından Emek Sineması’nın önüne yürüyüş düzenlenecek.

ÖNCEKİ HABER

Ligde takip hızla devam ediyor

SONRAKİ HABER

Granito Girarto işçileri maaş ve tazminatlarını istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa