05 Nisan 2013 13:24

Kadın cinayetine örnek karar

ADANA’da boşanmak üzere olduğu eşi Mehmet Köseoğlu tarafından öldürülen Ezgi Köseoğlu’nun davasında karar çıktı. Kendisine boşanma davası açan eski eşi Ezgi Köseoğlu’nu öldüren Mehmet Köseoğlu, alabileceği en yüksek hapis cezasına çarptırıldı.Bir yıldır ayrı yaşadığı eşi

Kadın cinayetine örnek karar

Paylaş

ADANA’da boşanmak üzere olduğu eşi Mehmet Köseoğlu tarafından öldürülen Ezgi Köseoğlu’nun davasında karar çıktı. Kendisine boşanma davası açan eski eşi Ezgi Köseoğlu’nu öldüren Mehmet Köseoğlu, alabileceği en yüksek hapis cezasına çarptırıldı.

Bir yıldır ayrı yaşadığı eşi Ezgi Köseoğlu’nu 21 Ağustos 2011 tarihinde öldüren Mehmet Köseoğlu, yargılandığı Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen son duruşmada önceden planlayarak insan öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, cinayeti işlemek için Ezgi’yi getirdiği evin sahibi Cennet Özoğlu’nu tehdit suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası, ruhsatsız silah bulundurmak suçundan 1 yıl 6 ay hapis, 900 TL para cezasına çarptırıldı. Mehmet Köseoğlu birlikte oldukları dönemde de Ezgi’ye defalarca şiddet uygulamış ve onu tehdit etmişti. En son Ezgi’yi, çocuğunu göstereceği bahanesi ile bir yakınlarının evine çağıran Mehmet Köseoğlu, orada silahla dört el ateş ederek cinayeti işlemişti. Mahkemenin devamı sırasında akıl hastası olduğu yönünde bir aldatmacaya gitmek isteyen Mehmet Köseoğlu bunu başaramazken, mahkeme sanığın tahrik iddialarını da kabul etmeyerek örnek bir karara imza attı. (AdanaEVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Gardiyanlara değil tutuklulara soruşturma açıldı

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa