05 Nisan 2013 12:23

Figaro’nun Düğünü veda ediyor

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi 6 Nisan Cumartesi günü saat 16.00’da Mozart’ın ünlü operası “Figaro’nun Düğünü”nü bu sezon son kez sahneleyecek. Alexander Titel tarafından sahneye konulan eser İspanya’da Almavia Kontu’nun sarayında geçen komik olayları konu alıyor. Eserde orkestrayı Gaetano Soliman

Figaro’nun Düğünü veda ediyor

Paylaş

ANTALYA Devlet Opera ve Balesi 6 Nisan Cumartesi günü saat 16.00’da Mozart’ın ünlü operası “Figaro’nun Düğünü”nü bu sezon son kez sahneleyecek. Alexander Titel tarafından sahneye konulan eser İspanya’da Almavia Kontu’nun sarayında geçen komik olayları konu alıyor. Eserde orkestrayı Gaetano Soliman yönetirken, eserin koro şefi ise Caner Ruhselman. Eserde dekor Tayfun Çebi’ye, kostüm Ayşegül Alev’e, koreografi düzenleme Arkın Zirek’e, ışık Mustafa Eski’ye ve üst yazı Umut Özbek’e ait. Eserde aşk, ihanet, sadakat gibi evrensel konular eğlenceli bir üslupla ele alınıyor. Karmaşık ilişkiler ağıyla örülmüş eserin konusu seyirciye keyifli anlar yaşatırken Mozart’ın müzikleri de müzikal bir şölen sunmakta.
“Figaro”yu Umut Tarık Akça, “Kont Almavia”yı Serhat Konukman, “Kontes”i Nurdan Aydın canlandırıyor. Sema Yaran “Susanna”, Ebru Kaptan “Cherubino”, Medine Tuganova  ise “Marcelina” rolünde izleyici karşısına çıkacaklar. Eserde “Bartolo” rolünde Şafak Güç, “Basilio”da Oben Bostancı, “Don Curzio”da Ali Özhan Gümüş, “Barbarina”da Heyecan Gizem Ceylan, “Antonio”da Taner Ölçen sanatseverlerle buluşacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Red Kit sergisi Kadıköy’de

SONRAKİ HABER

CHP'li Özel: Tüm diktatörler en çok meydanlardan korkar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa