Turnike + Performans = Cinnet

Turnike + Performans = Cinnet

SOSYAL Sigortalar Genel Müdürlüğü önünde dün bir araya gelen BES Ankara 1 Nolu Şube üyeleri SGK işyerlerindeki turnike ve performans uygulamalarına tepki gösterdiler. BES Genel Sekreteri İlknur Bilgen’in katıldığı eylemde “Esnek kuralsız çalışmaya hayır”, “Kamera ve turnike denetimlerine hayır” yazı

SOSYAL Sigortalar Genel Müdürlüğü önünde dün bir araya gelen BES Ankara 1 Nolu Şube üyeleri SGK işyerlerindeki turnike ve performans uygulamalarına tepki gösterdiler. BES Genel Sekreteri İlknur Bilgen’in katıldığı eylemde “Esnek kuralsız çalışmaya hayır”, “Kamera ve turnike denetimlerine hayır” yazılı dövizler taşındı.

BES 1 Nolu Şube Başkanı Fikret Aslan, personel yetersizliği, kadrolaşma ve artan iş yüküyle birlikte uygulamaya konulan performans ve turnike uygulamalarının çalışanlar arasındaki dayanışma ve işbarışını bozduğunu söyledi. Birçok SGK çalışanının kendini hayatı iş yerinden ibaret birer robot gibi hissettiğini kaydeden Aslan, Muğla’da bir SGK çalışanının cinnet geçirmesini hatırlattı. “Gelinen nokta cinnet ve cinayet. Çözüm olmayan bu yöntemler sadece kurbanlar ve mağdurlar yaratıyor” diyen Aslan, performansa dayalı ücretlendirmeye, turnike ve kamera denetimlerine, sürgünlere, baskılara ve kadrolaşmaya derhal son verilmesini talep etti. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net