02 Mayıs 2011 10:21

Düzce Düzce olalı böyle kutlama görmedi

Düzce Sendikalar Platformu tarafından Düzce’de düzenlenen 1 Mayıs coşkuyla kutlandı. Özellikle son aylarda sendikalaşma mücadelesinin yoğunlaştığı Düzce’de 1 Mayıs kutlamalarına da bu mücadeleyi yürüten işçiler ve sendikalar damga vurdu. Cedidiye Mahallesi Düzce Belediyesi önünde toplanan sendikalı iş&

Düzce Düzce olalı böyle kutlama görmedi

Paylaş

Düzce Belediyesi önünden başlayan yürüyüş, İstanbul Caddesi üzerine çıkarak, Anıt Park’a kadar olan bölümde devam etti. İşçiler sık sık sendikal hak taleplerini dile getiren sloganlar attı. 2 binin üzerinde işçi ve emekçinin katıldığı yürüyüş Anıt Park’ta sona erdi. Düzce Anıt Park’ta işçiler yerlerini aldıktan sonra, çalışma hayatında iş kazalarında hayatlarını kaybedenlerin anısına saygı duruşu yapıldı. Sendikalar Platformu temsilcilerinin konuşmalarının ardından çalan müzikle coşan işçiler, davul zurna eşliğinde halay çekti.

Sendikalı oldukları gerekçesiyle işten atılan Birleşik Metal İş Sendikası’na bağlı işçiler ve Deri İş Sendikası işçileri, DESA deride yaşanan eyleme destek vermek amacıyla ellerinde dövizler taşıdı. İzmit ve Sakarya’dan da 3 otobüsle, işten atılan ve anlaşma sağlayamayan işçilere destek vermek amacıyla Petrol İş, Birleşik Metal İş sendikalarının şube başkanları ve üyeleri Düzce’ye geldi.

Düzce’deki mitinge MHP de katıldı. (DÜZCE)

ÖNCEKİ HABER

'Dünya yerinden oynar işçiler birlik olsa...'

SONRAKİ HABER

Granito Girarto işçileri maaş ve tazminatlarını istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa