Kaddafi

Kaddafi'nin oğlu öldürüldü

NATO’nun dün gece düzenlediği hava saldırısında Muammer Kaddafi’nin en küçük oğlu Seyfül Arab Kaddafi ile 3 torunu yaşamını yitirdi.Libya hükümet sözcüsü Musa İbrahim saldırıda ayrıca Kaddafi ailesi ve yakınlarından bazılarının yaralandığını kaydetti. Musa İbrahim, saldırı sırasında Muammer Kadda

NATO’nun dün gece düzenlediği hava saldırısında Muammer Kaddafi’nin en küçük oğlu Seyfül Arab Kaddafi ile 3 torunu yaşamını yitirdi.

Libya hükümet sözcüsü Musa İbrahim saldırıda ayrıca Kaddafi ailesi ve yakınlarından bazılarının yaralandığını kaydetti. Musa İbrahim, saldırı sırasında Muammer Kaddafi’nin eşiyle birlikte evde olduğunu, ancak ikisinin de saldırıdan yara almadığını söyledi. Saldırının ‘orman kanunu ile karşı karşıya olduklarını gösterdiğini’ belirten Musa İbrahim, Seyfül Arab’ın sivil olduğunu belirterek, “Libya’daki olayın (NATO saldırısının) sivilleri korumak olmadığının artık herkesçe açıkça görüleceğini düşünüyoruz” dedi. Libyalı yetkililer, yabancı gazetecileri NATO saldırısına hedef olan eve götürerek bilgi verdi. 3 füzeyle vurulan evin çatısının çöktüğü, duvarların parçalandığı görüldü. (DIŞ HABERLER)
 

www.evrensel.net