Dersim

Dersim'de 1 Mayıs coşkusu

Dersim’de 1 Mayıs mitingi için Devlet Hastanesinin önünde toplanan binlerce kişi kortejler oluşturarak, mitingin yapılacağı Seyit Rıza Parkı’na doğru yürüdü.Okullar Caddesi’nden başlayan yürüyüşe, Türk-İş ve DİSK’e bağlı sendikalara üye işçiler ile, KESK’e bağlı sendikalara &uum

Kemal Özer

Okullar Caddesi’nden başlayan yürüyüşe, Türk-İş ve DİSK’e bağlı sendikalara üye işçiler ile, KESK’e bağlı sendikalara üye kamu emekçileri  ve  EMEP, BDP, ESP, ÖDP PARTİZAN, CHP, DHP taraftarları katıldı.

50 kişilik bir grup ile miting alanına gelen CHP Milletvekili adayları Kamer Genç ile Hüseyin Aygün, binlerce kişi tarafından yuhalanarak protesto edildi. CHP’liler miting alanını terk etti.

Miting alanında işçiler adına Genel İş Sendikası Şube Başkanı Hasan Çiçek bir konuşma yaparken, kamu emekçileri adına ise Tüm Bel Sen Şube Başkanı Mazlum Doğan konuştu.

6 bin kişinin katıldığı miting alanında Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloku Dersim Bağımsız Milletvekili adayı Ferhat Tunç, 1 Mayıs alanında yaşanan coşkunun seçim sandığına yansıması gerektiğini söyleyerek, “Emek, Özgürlük ve Demokrasi adayları ile Türkiye işçi sınıfının ve ezilen halkların parlamentoda savunucuları olsun” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Suavi’nin konseriyle miting coşkuyla sona erdi. (DersimEVRENSEL)

www.evrensel.net