27 Mart 2013 09:25

Brezilya treni kaçtı

ŞÜKRÜ Saracoğlu’nda Macaristan’ı konuk eden Türkiye, rakibiyle berabere kalarak 2014 Dünya Kupası yolunda büyük yara aldı.lk yarısı 0-0 berabere sona eren maçın 63. dakikasında Burak Yılmaz’ın golüyle öne geçen kırmızı beyazlılar 71. dakikada taçtan gelen topu uzaklaştıramayınca toğu ağlarında

Brezilya treni kaçtı

Paylaş

ŞÜKRÜ Saracoğlu’nda Macaristan’ı konuk eden Türkiye, rakibiyle berabere kalarak 2014 Dünya Kupası yolunda büyük yara aldı.
lk yarısı 0-0 berabere sona eren maçın 63. dakikasında Burak Yılmaz’ın golüyle öne geçen kırmızı beyazlılar 71. dakikada taçtan gelen topu uzaklaştıramayınca toğu ağlarında gördü ve mücadele 1-1 berabere tamamlandı.
Milli Takım Kaptanı Arda Turan maçın ardından, “Kendi sahanızda maçları kazanamıyorsanız dünya kupasına gidemezsiniz” dedi. Açıklama sırasında bir muhabirin ‘Milli takım şanssızdı’ demesi üzerine araya giren Arda Turan, “Şanssızlıkla alakası yok; beceriksizlik. Kalenin ağzındaki topu gol yapamıyorsunuz; gol yaptığımızda da kalemizde gol gördük. Türk halkından özür diliyorum” şeklinde konuştu.
Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı ise “Takım içinde konuştuğumuz senaryoları saha içinde uyguladık. Pozisyon üretme, bunları değerlendirememe, öne geçip, rakibin etkili olduğu duran toptan ve dalgınlıktan beraberlik golünü yedik. Bazen her şeyi yaparsın golü atamazsın, golü yeriz. Bugün maçı kazanıp yukarıya yapışmak istiyorduk. Çok ufak da olsa şansımız vardı. Ancak şansımız çok azaldı. Bu şansımızı sonuna kadar zorlayacağız ve mücadele edeceğiz” diye konuştu.
Macaristan Milli Takımı Teknik Direktörü Sandor Egervari ise, “Türkiye büyük baskı yaptı. Yüksek tempo ile oynadılar. Biz de çok iyi savunma yaptık. 1-1 gibi iyi bir sonuçla ayrılıyoruz” diyerek sonuçtan memnun olduğunu belirtti. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Sevgi Tosun’a ‘Milli’ davet

SONRAKİ HABER

Trafoya girdiler, akıma kapıldılar: 1 ölü, 1 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa