27 Mart 2013 07:52

Kitap yasağını protesto eden SDP'lilere müdahale: 15 gözaltı

Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde tutuklulara getirilen kitap sınırlamasını protesto etmek için Başbakanlık Ofisi önünde açıklama yapmak isteyen SDP üyelerine saldıran polis, 15 kişiyi gözaltına aldı.Tekirdağ 1 ve 2 Nolu F Tipi cezaevlerinde tutuklulara getirilen 10 kitap sınırlamasını protesto etmek için Beşiktaş'ta bir araya

Kitap yasağını protesto eden SDP'lilere müdahale: 15 gözaltı

Paylaş

Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde tutuklulara getirilen kitap sınırlamasını protesto etmek için Başbakanlık Ofisi önünde açıklama yapmak isteyen SDP üyelerine saldıran polis, 15 kişiyi gözaltına aldı.

Tekirdağ 1 ve 2 Nolu F Tipi cezaevlerinde tutuklulara getirilen 10 kitap sınırlamasını protesto etmek için Beşiktaş'ta bir araya gelen Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) üyeleri, "AKP kitaptan korkuyor. Hapishanelerde kitap yasağına son" yazılı pankart açtı.

"Kitap yasaklarına hayır", "Zulme işkenceye tecrite hayır", "Devrimci tutsaklar onurumuzdur", "Zindanlar yıkılsın tutsaklara özgürlük" sloganları atan SDP üyeleri, Dolmabahçe'de bulunan Başbakanlık Çalışma Ofisi önünde açıklama yapmak istedi.

Başbakanlık Ofisi'ne doğru yürüyüşe geçen SDP üyelerini çevik kuvvet polisi ablukaya alarak, yürüyüşlerine izin vermedi. Açıklama yapacaklarını belirten SDP üyelerine sert şekilde müdahale eden polis, aralarında SDP MYK üyesi Ufuk Göllü'nün de olduğu 15 kişiyi gözaltına aldı. (İstanbul/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

PTT grevi Meclis’e geri adım attırdı

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa