22 Mart 2013 07:40

‘Şerzan için adalet arıyoruz’

Muğla’da polis tarafından öldürülen Şerzan Kurt’un babası Ömer Kurt’un İçişleri Bakanlığına açtığı davanın duruşması görüldü.Muğla 2. İdare Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, Şerzan Kurt Özgür Gençlik Derneği, Halkların Demokratik Kongresi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi

‘Şerzan için adalet arıyoruz’

Paylaş

Muğla 2. İdare Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, Şerzan Kurt Özgür Gençlik Derneği, Halkların Demokratik Kongresi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, Şerzan öldüğünde ailesine mektup yazarak davaya taraf olan Muğlalı anne Nurgül Çetinkaya, Av. Gonca Soysal Gedikoğlu, Av. Kadriye Beceren, Av. Arif Ali Cangı da katıldı. Mahkeme başlamadan önce bina önünde toplanan Şerzan Kurt Özgür Gençlik Derneği sloganlar atarak adalet istedi. Yapılan açıklamada “Bu davanın takipçisiyiz. Adalet yerini bulana kadar olayın peşini bırakmayacağız” denildi.

Açıklama sonrası duygularını paylaşan baba Ömer Kurt, “Aslında bu davaya katılmak istemiyordum” dedi. Duruşmaya katılmak istememesinin nedenini, klasik bir tazminat davası olarak algılanmasından duyacağı rahatsızlık olduğunu belirten Kurt, “Katil kadar İçişleri Bakanlığı da bu olaydan sorumludur. Benim amacım devletin sorumluluğunu tespit etmek ve bu sorumsuzluğu mahkum etmektir” diye konuştu.

Kurt, “Başka Şerzanların öldürülmemesi için, adalet için bu davayı açtık” dedi. (Muğla/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Bakanlıktan kamu-özel ortaklığı broşürü

SONRAKİ HABER

Saadet Partisi, 277 belediye başkan adayını açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa