Emek örgütlerinden Newroz

Emek örgütlerinden Newroz'da barış dileği

HAK-İŞ, Türk Harb-İş ve Elektrik Mühendisleri Odası, Newroz’u kutlayarak, Newroz’un barış ve kardeşlik içinde kutlanmasını diledi. HAK-İŞ Genel Başkan Vekili Mustafa Toruntay, yaptığı yazılı açıklamada, Newroz’un tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini diledi.Newroz Bayramı’nın, tabiattaki değişimin yanı sı

HAK-İŞ, Türk Harb-İş ve Elektrik Mühendisleri Odası, Newroz’u kutlayarak, Newroz’un barış ve kardeşlik içinde kutlanmasını diledi. HAK-İŞ Genel Başkan Vekili Mustafa Toruntay, yaptığı yazılı açıklamada, Newroz’un tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini diledi.

Newroz Bayramı’nın, tabiattaki değişimin yanı sıra kutlandığı tüm ülkelerde barışın, kardeşliğin, dostluğun ve huzurun çağrıcısı olduğunu söyleyen Toruntay, “Birlik ve beraberliğin arttığı, dayanışmanın güçlendiği, sevgi, kardeşlik ve hoşgörü gibi evrensel değerlerin yüceldiği bu özel günleri, gerginlik ve çatışmalara dönüştürecek gelişmelerin yaşanmaması en büyük dileğimizdir.

EMO: NEWROZ’U BARIŞ ÖZLEMİYLE KUTLUYORUZ

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu ise yaptığı açıklamada, “Kürt sorununda eşitlik ve özgürlük temelinde, demokratik bir zeminde barış ortamı yaratılmasını umut ediyoruz. Anadolu, Ortadoğu, Orta Asya ve Balkanlar’ın ortak günü olan Newroz’u kutlayan tüm halkların bayramını bu yıl da demokrasi ve barış özlemiyle kutluyoruz” dedi.

Türk Harb-İş Yönetim Kurulu ise, “Bugünün önemini tarihin derinliklerinde hisseden bizlerin yegane arzusu Newroz’da ülkenin huzurunu kaçıracak eylemlerin yaşanmamasıdır” diye konuştu. (ANKARA)

www.evrensel.net