Güreş Şampiyonası başlıyor

Güreş Şampiyonası başlıyor

GÜRCİSTAN’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda 7 sıklette mücadele edecek olan Serbest Güreş Milli Takımı’nda teknik heyet ve sporcular, madalyalar almak için Tiflis’e gitti.Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Tiflis’e gitmeden önce Atatürk Havaalanı’nda basın mensuplarına a&ccedi

GÜRCİSTAN’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda 7 sıklette mücadele edecek olan Serbest Güreş Milli Takımı’nda teknik heyet ve sporcular, madalyalar almak için Tiflis’e gitti.
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Tiflis’e gitmeden önce Atatürk Havaalanı’nda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Yerlikaya, “İnanıyorum ki birlik beraberlik içerisinde madalyalar alacağız. Takımımız son derece moralli. Biraz stres var ama zaten stressiz insan motive olamaz” dedi.
Yerlikaya, 2020 ve 2024 olimpiyatlarında güreşin var olacağını ve güreşin olimpiyatlardan çıkartılıp çıkartılmayacağı tartışmalarının yaşanmayacağını söyledi.
Serbest Güreş Milli Takım Başantrenörü Yüksel Şanlı da tedbirlerini aldıklarını ve bir önceki şampiyonaya oranla madalya sayılarını artırmak ve takım olarak ilk üç sırada olmak istediklerini ifade etti.
Kadın Güreş Milli Takım Antrenörü Yılmaz Arslan ise beklentilerinin madalya olduğunu ve bu zamana kadar 2 tane üçüncülüklerinin olduğu ve bu madalyaları çoğaltmak için gittiklerini kaydetti.
Avrupa Güreş Şampiyonası Gürcistan’ın Tiflis şehrinde 19 - 24 Mart tarihlerinde yapılacak. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net